Článek Soutěž

MURÉNA – LETNÍ ROMANCE S VELMI OSTRÝMI ZUBY

Intimní drama MURÉNA vypráví o dospívající Julii, která vyrůstá na pobřeží chorvatského moře a pokouší se vymanit z područí tyranského otce. Snímek rodačky z Dubrovníku Antonety A. Kusijanovic získal cenu Zlatá kamera pro nejlepší debut na festivalu v Cannes 2021. Do českých kin vstoupí 14. července.

režie: Antoneta Alamat Kusijanovic
Chorvatsko, Brazílie, USA, Slovinsko 2021

Pod klidnou hladinou se skrývají nebezpečné útesy. Letní romance s velmi ostrými zuby.

Julijino dospívání navenek vypadá jako dokonalá idyla. Své dny tráví na skalnatém břehu Jadranu, v útulném penzionu, který provozuje její otec Ante. Všechno se zdá být zalité sluncem a mořskou modří. Vztahy uvnitř rodiny ale mají k harmonii daleko. Ante je manipulativní, žárlivý tyran, který dává svoje rozmary tvrdě pocítit Juliji i její matce Nele. Napjatou atmosféru změní příjezd zámožného Javiera, jehož uvolněný šarm zdánlivě otupí hrany. Šaramantní cizinec nabídne Juliji možnost úniku před dusivou otcovskou autoritou, pozorný hostitel Ante ale každý její krok sleduje s rostoucí ostražitostí a záští. 

Film chorvatské režisérky Antonety Alamat Kusijanovic Muréna, který v Cannes získal cenu pro nejlepší debut, vyniká pronikavým stylem, precizní charakterovou studií a dokonale zachycenou atmosférou léta, které pro hlavní hrdinku ukrývá zprvu nenápadnou, posléze ale zcela zásadní životní proměnu.

Producentsky se na filmu, který vyniká promyšleným stylem, úsporným vypravěčstvím a citlivou prací s herci, podílel i Martin Scorsese. Režisérka Antoneta Alamat Kusijanovic je spisovatelka, režisérka a producentka narozená v Dubrovniku a v současnosti působící v New Yorku. Prišla celou řadou tvůrčích dílen a uvedla se neobyčejně zralým debutem Muréna, který získal na festivalu v Cannes Zlatou kameru, tedy cenu pro nejlepší debut. 

www.artcam.cz

Soutěž

V pondělí 11.7. můžete soutěžit o 2 vstupenky na premiéru filmu MURÉNA (kino Edison Praha, 13.7. v 19 hod.).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama