Článek Rozhovor

MY STREET FILMS – 9. ROČNÍK

V těchto dnech startuje už devátý ročník úspěšné filmové soutěže My Street Films. Vítězové se zúčastní unikátních workshopů s profesionálními dokumentaristy a dostanou šanci svůj výsledný film dostat až na mezinárodní filmový festival. Zájemci mohou své náměty posílat do 17. dubna 2022.

„Je skvělé každoročně objevovat témata, na kterých účastníkům našich workshopů skutečně záleží. Film je úžasné médium nejen proto, že má schopnost naše motivace dobře prověřovat, ale že ve výsledku promlouvá i směrem ven. Loňský ročník měl v tomto ohledu opravdu velmi vysokou úroveň,” říká dlouholetá lektorka workshopů a programová manažerka Viola Ježková. 

Filmová soutěž My Street Films otevírá možnost k natočení krátkého dokumentu i lidem, kteří dosud nemají žádnou zkušenost s psaním námětu, scénáře nebo se samotným natáčením. Ve spolupráci s profesionálními dokumentaristy budou mít tak účastníci šanci svůj námět rozpracovat a následně i realizovat. Mezi lektory patří například Zuzana Piussi, Marika Pecháčková, Martin Dušek nebo Adam Ol’ha. Workshopy bude doprovázet i program pro širokou veřejnost. Unikátní masterclassy povedou držitelky Českého lva Adéla Komrzý a Diana Cam Van Nguyen nebo oceňovaný režisér Francesco Montagner.

Zaslané náměty mohou být na jakékoliv téma. Vítězové loňského ročníku ve svých filmech například zkoumali genderové nerovnosti v české společnosti, komunikaci mezi matkou a dcerou, environmentální žal nebo úzkost z celosvětových lockdownů. Na webu My Street Films bude od 25. března k dispozici i exkluzivní online přehlídka s názvem Umění čelit v nichž se představí autoři, kteří prostřednictvím filmů překonávají vnitřní a vnější konflikty.

Filmové náměty je možné poslat prostřednictvím webu www.mystreetfilms.cz, a to nejpozději do 17. dubna 2022.

Rozhovor

31.3.2022 17:00

Budeme si povídat s ředitelkou My Street Films Dianou Tabakov.

reklama
reklama
reklama