Článek

NA FESTIVAL MLADÍ LADÍ JAZZ PŘIJEDOU MOONCHILD A MOON HOOCH

Na podzim přiváží tým festivalu Mladí ladí jazz dvě kapely z USA, které kromě Měsíce v názvu spojuje originalita, nespoutaná energie a schopnost překračovat s lehkostí žánrové hranice. Už 11. září vystoupí v Paláci Akropolis americké hvězdy neo soulu Moonchild. Trio z LA, které si svým jedinečným pojetím alternative R&B, neo soulu a jazzu s dominujícím sametovým hlasem zpěvačky Amber získalo nejen Stevieho Wondera nebo Jill Scott, ale i tisíce fanoušků po celém světě. Představí nové album Starfruit, na kterém spolupracovali nejen se zpěvačkami a písničkářkami jako jsou Lalah Hathaway nebo Alex Isley, ale i s kapelou Tank and The Bangas. Druhým, u nás již dobře známým “měsíčním výsadkem”, budou Moon Hooch, kteří přivezou 8. října do olomouckého Jazz Tibet Clubu a o dva dny později 10. října do Paláce Akropolis čerstvý výbušný materiál z právě vydaného alba s příznačným názvem Life On Other Planets.Kapela, která dostala na kolena i vybíravého veterána muzikantské rebelie Iggyho Popa, dokáže na dva saxofony a perkuse vykouzlit neskutečné zvukové eskapády, pobavit originálním muzikantským humorem i roztančit davy. V Praze je navíc podpoří neméně energickým vystoupením naše formace Tygroo.

Více informací na www.mladiladijazz.cz.

Předprodej vstupenek na GoOut:

Moonchild

Moon Hooch

Kalifornští Moonchild s sebou přiváží do Prahy nové album Starfruit, na kterém opět dokazují, že jsou to právě oni, kdo vytváří definici toho, jak má znít neo soul 21. století. Na albu navíc nechybí ani takoví hostující interpreti jako je Lalah Hathaway, Alex Isley a další. Je jisté, že směs emotivních textů, elektrického piana, groovy basových linek a dechů a sametový hlas usměvavé zpěvačky a saxofonistky Amber Navran vás pohladí po duši i na živo a oblíbíte si je stejně, jako třeba Stevie Wonder, který si kapelu dokonce pozval na svoji tradiční předvánoční benefici House of Toys. „To pro nás byl obrovsky důležité, nemohli jsme tomu uvěřit. Je to náš velký hrdina, jeden z těch, kvůli kterým jsme se dali dohromady a vědět, že se mu naše hudba skutečně líbí, pro nás znamenalo hrozně moc,“ ohlíží se frontwoman kapely Amber Navran.

Říkám vám, že tihle týpci jsou cool!“ prohlásil o kapele Moon Hooch Iggy Pop a Guardian jako pojmenování jejich stylu nabízí termíny virtuózní jazz nebo akustické techno. Svůj nezaměnitelný sound si vybrousili tvrdou prací, buskingem v newyorském metru. A když neohrožený N.Y.P.D. zhruba před deseti lety zakázal jejich vystupování z důvodu ohrožení veřejného pořádku, začali vyprodávat svoje koncerty po celém světě a vystupovat v televizních show vedle jmen, jako jsou Tame Impala a James Blake. Kapela, která neváhá pro dosažení nevídaného zvuku nasadit na saxofon pruhovaný červenobílý dopravácký kužel, se sama s nadhledem označuje jako post-racionální band, protože se vždy snaží hlavně dělat věci tak, jak je cítí, aniž by příliš řešila svůj úspěch a budoucnost. Tak přistoupili saxofonisté Wenzl McGowen a Michael Wilbur se svým bubenickým kolegou i k novému albu Life On Other Planets, kdy se prostě a jednoduše snažili přetavit veškerou energii ze svých živých vystoupení do 9 skladeb.

Program Mladí ladí jazz 2022:

11. 9. / Moonchild (US), Palác Akropolis

8. 10. / Moon Hooch (US), Jazz Tibet Club, Olomouc

9. 10. / Moon Hooch (US) + Tygroo (CZ), Palác Akropolis

Více informací:

Web: www.mladiladijazz.cz
Facebook:
www.facebook.com/mladiladijazz/

Pro mladé do 26 let nabízejí pořadatelé zvýhodněné vstupné v hodnotě 2/3 ceny plné vstupenky.

reklama
reklama
reklama