Článek

NA RADIU 1 PROBĚHNE 18. KVĚTNA DEN S HUDEBNÍKY

 Ve středu 18. května 2022 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Stejně jako v předchozích letech dostanou prostor jak mladé naděje české hudební scény, tak i protřelejší hudebnice a hudebníci. Ve dvouhodinových směnách si vysílání Radia 1 převezmou Idea, Aiko, Josefina Dusk, David Pomahač, Spiral Sadness a Toyota Vangelis. Posluchači se můžou těšit na nečekanou a inspirativní selekci hudby od výrazných osobností naší domácí hudební scény.

Program Dne s hudebníky:

06:00 – 08:00 = Idea

08:00 – 10:00 = Aiko

10:00 – 12:00 = Josefina Dusk

12:00 – 14:00 = David Pomahač

14:00 – 16:00 = Spiral Sadness

16:00 – 18:00 = Toyota Vangelis


Idea

Rapper, producent, Ty Nikdy label papá, podcaster, nezdolný spojovatel netušeného a důsledný hudební nerd. Malý Pepek vyrostl a vysílá zásadní tempa, kde vrství beaty, slova a lidi. Za poslední rok doporučujeme kolektivní album O beatech a lidech či spolupráce na písních Annet X nebo Protijed.

Aiko

Elegantní kulturní cestovatelka, která srší nesmírně nakažlivou energií pro pop v tom nejlepším slova smyslu. Vše podtrhuje teoretickým základem formou studia hudební produkce v Londýně. Vzorem k pochopení oprávněné sebedůvěry může být podobný přístup jako Florence and the Machine a další.

Josefina Dusk
Od sofistikovaných elektronických experimentů k exaltovanému popu jiného universa. Josefína Dušková, podobně jako Aiko, načala svou kariéru v britské metropoli. Následně svůj přístup fantasticky ohnula skrz nesourodou tuzemskou scénu. Je libo Bratty sci-fi fetish synth pop?

David Pomahač
Zkušený hudebník a písničkář čerstvě přichází s vynikající druhou deskou Neviditelný. Na ní své ostře srozumitelné texty kombinuje s prostornými beaty Martina Tvrdého. Život je příliš vrstevnatý, ale David ho dokáže rozebrat s odzbrojující lehkostí. A to není jen tak. Se stejnou vášní se věnuje i poslechu hudby ostatních, tak schválně, jaká bude jeho osobní selekce v rámci našeho speciálu.

Spiral Sadness
Hudebník a umělec Míša Drozen tvoří jeden ze základních kamenů senzačních country outsiderů Dingo. Sám se ale se svým kazeťákem noří do tajů přísných lo-fi výpovědí. Emíčko namazané na chleba a Soundcloud život silnější reality. 


Toyota Vangelis
Václav Peloušek bastlí instrumenty a sám sebe nakopl do výjimečné dráhy sólového hudebníka. V jeho dokonale odcizeném zpěvu se zrcadlí enviromentální smutek, digitální odcizení, či postironický podtón současného queer popu. Vítá vás třetí galaxie. 

FB událost: https://www.facebook.com/events/445044730759568

Partnerem Dne s hudebníky je Moleskine, obchod s legendárními zápisníky a diáři v Bělehradské ulici a na moleskine.cz

reklama
reklama
reklama