Článek

NA RADIU 1 PROBĚHNE 6. ČERVNA DEN S HUDEBNÍKY

Ve čtvrtek 6. června 2024 proběhne na Radiu 1 další ročník Dne s hudebníky. Ve dvouhodinových směnách si vysílání Radia 1 převezmou Manon Meurt, nevertouch, Severní nástupiště, Barbora Cihak, Mat213 se Zdenou a B4. Posluchači se můžou těšit na nečekanou a inspirativní selekci hudby od výrazných osobností naší domácí hudební scény.

Program Dne s hudebníky:
06:00 – 08:00 = Manon Meurt

08:00 – 10:00 = nevertouch

10:00 – 12:00 = Severní nástupiště

12:00 – 14:00 = Barbora Cihak

14:00 – 16:00 = Mat213 & Zdena

16:00 – 18:00 = B4

Manon Meurt
Nekompromisní čtveřice má čerstvě venku novou desku s názvem Unravel, která dýchá svobodou formy a vyjádření. Od noisových ploch se dostáváme k folkovým pasážím, hrubozrnné syntezátory střídají ladné tóny loutny. Čekejte nadžánrový ponor k ranní kávičce.

nevertouch
Producent a DJ Martin Nouza rád tančí a u toho roní hořkosladké slzy té nejaktuálnější klubové hudby. Deníčkový přístup ke skládání jenom stvrdilo jeho loňské EP /just a random relationship. Jeden z velkých objevů scény vás nenechá klimbat nad pracovním stolem.

Severní nástupiště
Uprostřed sídliště hoří oheň a okolo něj se schází devítičlenná tlupa potulných duší, která navrací do našich srdcí ten opravdový folk a country. Neklidnou dobu akcentuje i nádherná nová deska Orel, netopýr a pes, který čerstvě vydal nezdolný komunitní label Silver Rocket.

Barbora Cihak
Dream-bedroom pop v tom nejlepším a pokojíčkové písničky, které zásadně přesahují šedou realitu denních činností. Pražská hudebnice postupně vydává písně s nesmazatelným autorským rukopisem a ryzím talentem pro zrnitou domácí produkci.

Mat213 & Zdena
Matěj Čech a Zdena Kosík si užívají zasloužené ovace za hybridní podcast Swag. S podobným balancem ironie a radikální upřímnosti se věnují i svým hudebním projektům. Jak dopadne odpolední vysílání na Radiu 1?

B4
Konečně se v programovém speciálu objeví i šlechta tuzemské alternativy. Kapela prošla od modulárně-krautrockových experimentů k ryzím písničkám. Krásně to dokazuje i loňské album VHS. Projeví se to i na jejich selekci, která uzavře celý hudební speciál?

FB událost: https://www.facebook.com/events/1209221396727965/

 

Partnerem Dne s hudebníky je Studio Cielo. Už 30 let u Prašné brány. Máme rádi kvalitní hudbu a módu. www.studiocielo.cz

reklama
reklama
reklama