Článek

NA UNIFEST LETOS ZA TROCHOU TEMNOTY

Druhý ročník festivalu, který dramaturgicky i jménem zaštiťuje kulturní magazín UNI, proběhne v sobotu 3. září od 15 hodin odpoledne na třech scénách břevnovského Kaštanu. Vystoupí Povodí Ohře, Rány těla, David Pomahač a mnoho dalších.

Stejně jako loňský ročník si UNIfest neklade, podobně jako samotný časopis, žádné žánrové ani stylové hranice. „Dramaturgii zajímá hudební hledačství, výrazová unikátnost, stejně jako silné osobní výpovědi na bázi zavedených stylů. Letos i do budoucna bude UNIfest představovat naživo jak ty umělce, o kterých se za uplynulý rok v časopise psalo, tak ty, kteří svou hudbou pod pomyslná křídla UNI jaksi mimoběžně patří,“ říká šéfredaktor kulturního magazínu UNI Ondřej Bezr, který je společně s šéfem Kaštanu a hudebním publicistou Antonínem Kocábkem také dramaturgem festivalu.

Žádná základní jednotící idea se na rozdíl od loňska, kdy festival slavil dvacáté výročí slovenského labelu Slnko Records, programem letos primárně netáhne, snad jedině poněkud temnější výraz tvorby části účinkujících. Na písničkářské scéně „Pod kaštany“ zahraje svoji elektronickou zpívanou tvorbu člen Květů a dalších brněnských kapel Ondřej Kyas, frontmanka skupiny Vnitrublok Alžběta Dudová vystoupí jako sólová indie-písničkářka a Jan Žamboch, frontman několika cenami Anděl ověnčeného tria Žamboši, v projektu Wolf Lost in the Poem zazpívá svoje reflexe tvorby světových básnířek.

Scéna „Za Kaštanem“ uvítá po tříleté pauze zcela revitalizované „těleso vyššího populáru“ DPvJU, mladou psychedelickou kapelu Purplefox Town, nekompromisně rockové Povodí Ohře a plus minus postpunkové Rány těla. Na scéně uvnitř Kaštanu se představí nadžánrový písničkář David Pomahač, který představí repertoár z nového alba Neviditelný.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1244859126082409

kastan.unijazz.cz

magazinuni.cz

reklama
reklama
reklama