Článek Rozhovor

NADACE DOBRÝ ANDĚL POMÁHÁ UŽ 11 LET

Před 11 lety, 8. listopadu 2011 založil Petr Sýkora se svým kamarádem a spolupracovníkem Honzou Černým nadaci Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace.

Za tu dobu pomohli dárci, Dobří andělé už více než 11 000 rodinám. Aktuálně pomáháme více než 4 300 rodinám, každý měsíc zařadíme do systému pomoci okolo dalších 100 rodin.

Nadace je postavena na 3 základních pilířích:

  1. Do posledního haléře – provoz nadace financují její zakladatelé a další filantropové, aby mohly být příspěvky Dobrých andělů odeslány do posledního haléře potřebným.
  2. Víte, komu pomáháte – každý Dobrý anděl, který se zaregistruje na www.dobryandel.cz získává přístup do Andělského účtu, kde vidí konkrétní příběhy rodin, kterým jeho příspěvky pomáhají.
  3. Pravidelná pomoc – léčba vážné nemoci je dlouhodobá, někdy trvá několik let, jindy je celoživotní. Z tohoto důvodu je rodinám posílán finanční příspěvek každý měsíc, protože i mnoho výdajů spojených s léčbou jsou pravidelné. 

Veškeré příspěvky, které nadace v jednom měsíci vybere, jsou rovnoměrně rozdělené mezi všechny rodiny vždy 1. pracovní den následujícího měsíce. Každý měsíc tak výběr příspěvků začíná od nuly, resp. s nulou na kontě. Příspěvky dárců pak odevzdáváme do posledního haléře. Samotný provoz nadace je financován zakladateli nadace a dalšími filantropy. 

Rozhovor

24.11.2022 14:00

Ve čtvrtek 24. listopadu si ve 14 hodin budeme povídat o Nadaci Dobrý anděl.

reklama
reklama
reklama