Článek Rozhovor

NEVERMORE 68 NA VÝSTAVIŠTI

Připomeňte si jedno z temných výročí naší historie na pražském Výstavišti. Letos to bude již 55 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy na území Československého státu.

Součástí akce budou výstavy a expozice související s výročím a doprovodný program tvořený ve spolupráci s institucemi jako je např. Díky, že můžem, Český rozhlas Radiožurnál a další. V rámci programu jsou zahrnuté debaty se zajímavými osobnostmi na podcast stage, kterou bude mít po celý den pod svou taktovkou Ústav nezávislé žurnalistiky. Debaty mají společné téma „Dezinformace v dnešním světě“.

A nebude chybět ani hudba. Odpoledne proběhne koncert indie-rockové kapely I Love You Honey Bunny, kterou můžete znát z letošního Rock for People, zahraje vám také uskupení pěti mladých muzikantů, kteří si říkají Tamara a v loňském roce vystupovali např. na Colours of Ostrava.

U stánku Díky, že můžem si můžete užít i busking, Gulag.cz přiveze program Gulag XR s rozšířenou a virtuální realitou, dále zde bude probíhat psaní dopisů politickým vězňům a také prezentace sdružení Memorial, kterou budou realizovat samotní členové Memorialu.

Celý den bude zakončen projekcí na Maroldovo panoráma od kolektivu Lunchmeat.

Těšit se můžete nejen na kulturní program, ale také na jedinečnou atmosféru, prodejní stánky a gastrozónu.

Vstup je zdarma. Akce se koná 21.srpna od 16:00 do 22:00 hod. ve spodní části areálu na Bruselské cestě u Skateplazy.

https://www.facebook.com/events/173530905732688/?ref=newsfeed

Rozhovor

17.8.2023 14:00
O akci si budeme povídat 17. srpna ve 14 hodin. Naším hostem bude Barbora Šubrtová, která má na starost hudební dramaturgii na Výstavišti a v Holešovické tržnici.
reklama
reklama
reklama