Rozhovor

NOC6 – KLUBOVÁ NOC PRAHY 6, DRUHÁ EDICE

V pátek 4. listopadu se na Praze 6 uskuteční druhá edice akce NOC6. Tato klubová noc je společným projektem šesti místních hudebních klubů s cílem propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o její programovou nabídku. A to opět formou jedenácti koncertů různých žánrů během jedné noci.

Až se v pátek 4. listopadu v šesti různých hudebních klubech šesté pražské městské části  rozezní hudba, na první pohled to nebude nic neobvyklého. Páteční večer. Ale přesto se koncerty v Klubovně, v Klubu 007 Strahov, Kaštanu, Potrvá, Na Slamníku nebo Za školou budou něčím lišit. Čím?

Koncerty se toho večera budou odehrávat pod hlavičkou akce NOC6. Premiéra  klubové noci  Prahy 6 se odehrála letos v únoru. Na úspěšnou spolupráci místní kluby navážou listopadovou druhou edicí. Hlavním posláním akce je nejen organizace samotných koncertů , ale hlavně prezentace místní klubové scény a propagace hudební nabídky i v jiných dnech, než jen v první listopadový pátek. Novinkou by tak mělo být i zahájení spolupráce na dlouhodobé a pravidelné propagaci těch nejlepších akcí každého klubu, a to opět pod značkou NOC6. Šestkové kluby totiž dlouhodobě nabízejí bohatý hudební program a klubová noc je tak skvělou příležitostí  ,jak jejich návštěvnost podpořit.

A na co se konkrétně těšit v páteční večer 4. listopadu? Každý klub je přirozeně žánrově trochu jinak zaměřený, vybere si tak každý podle svých preferencí. Klubovna bude elektro/rapovou stagí a přivítá live elektro návštěvu ze Slovenska Nuebo, brněnské experimentátory Laokoon, anebo one man show Cringe Prince, který je stále aktivnější na pražské rapové scéně. I na Strahov dorazí návštěva od sousedů. Veteráni polského ska Vespa a slovenský dekadentní streetpunk s akordeonem a saxofonem Cenzúra. Do třetice zavítá návštěva ze Slovenska do Kaštanu – jemný folk/rock Longital a spolu s nimi Marie Kieslowski sólo. V Potrvá vystoupí folklorní soubor LADA. V kavárně Za školou se představí písničkáři Jakub König a Sklad by Walda. Na Slamníku bude večer ve znamení bigbítu – zahraje Pražský výtěr. Vstupné do každého klubu bude v různé výši a bude nepřenosné. Vzhledem k relativně velkým vzdálenostem mezi kluby organizátoři neočekávají velké přesuny, ale spíš, že si každý vybere jeden klub a ten svojí návštěvou podpoří. „Myslíme si, že každý z klubů má svou vlastní atmosféru, zaměření a klientelu, přesto nám dává smysl vytvořit platformu, která jednotlivé kluby sjednocuje do jedné lokální scény, se kterou se návštěvníci mohou lépe identifikovat“, vysvětluje záměr Ondřej Kubíček, dramaturg Kulturního centra Klubovna. „NOC6 je fenomenální příležitostí, jak využít synergie šesti klubů k podpoře jejich návštěvnosti. A to nejen v tento jeden večer, ale v průběhu celého roku, proto této platformě chceme vdechnout život na trvalejší bázi.“ doplnil  David Boháč, jeden z provozovatelů Kulturního centra Klubovna

http://www.facebook.com/noc6festival

https://www.instagram.com/noc6_nocsest/

Rozhovor

2.11.2022 17:00

O klubové noci Prahy 6 si na Radiu 1 budeme povídat s Davidem Boháčem.

reklama
reklama
reklama