Článek Soutěž

NOUVELLE VAGUE SE VRACÍ DO PRAHY

Francouzská kapela Nouvelle Vague se vrací do Prahy a s menším zpožděním oslaví v Paláci Akropolis 15 let od svého založení!

Nouvelle Vague se proslavili originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „new wave“ – „nové vlny“ nebo li francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli postpunkové písničky na jinou úroveň, dekonstruovali pojem „cover band“ a během velmi krátké doby se stali světovým fenoménem. V Paláci Akropolis oslaví přes 15 let od svého založení. 

Zakladatelé Marc Collin a Olivier Libaux postavili kapelu na zkušených hudebnících v čele s výraznými zpěvačkami, které jsou pro Nouvelle Vague charakteristické (Mélanie Pain, Phoebe Kildeer, Nadeah Miranda, Elodie Frégé, Sophie Delila, Marina Celeste, Karina Zeviani, Siljia, Eloisia, Anais Croze, Camille Dalmais atd.). Sehraná kapela, pozitivní energie, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se nezapomíná.

Na evropském turné s Nouvelle Vague zahrají jako předkapela francouzští Black Lilys. Debutové album této sourozenecké dvojice vyšlo v roce 2018. Jasný a nadčasový pop, kde se snoubí síla i křehkost, osloví fanoušky Angus & Julia Stone, The XX nebo Aurory. Singl Nightfall figuroval mimo jiné i na soundtracku k populárnímu seriálu „Elite“ na Netflixu.

Duo úspěšně koncertovalo s Nouvelle Vague také v Británii a vzhledem k ohlasu fanoušků na koncertech se rozhodli pokračovat společně i nadále.

Black Lilys koncertovali s řadou známým hudebníků, jako The Dø, Pete Doherty nebo George Ezra. Zpěvačce ZAZ otevírali její poslední evropské turné včetně vyprodané Royal Albert Hall. Nové album Black Lilys „New Era“ vyjde letos na podzim.

NOUVELLE VAGUE /FR + BLACK LILYS /FR

1.10. 2022 od 19:30 v Paláci Akropolis

Vstupenky >> https://palacakropolis.cz/work/33298?event_id=34846&genre=1&no=62&page_id=42027

FB událost >> https://fb.me/e/1DXXrSrLI

Koncert je podporován platformou Liveurope: první celoevropská iniciativou podporující koncertní kluby v úsilí o propagaci začínajících evropských umělců.

Liveurope je spolufinancována programem Creative Europe Evropské unie.

Soutěž

V pátek 30.9. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama