Článek

NOVÁ HUDBA NA RADIU 1

Radio 1 každé dva týdny přináší výběr nejzajímavějších hudebních novinek, které se objevily ve vysílání .

Následující singly a skladby z právě vydaných desek byly za posleních čtrnáct dní demokraticky navrženy naším více než stohlavým kolektivem:


1-800 Girls – Signal / dan s josefem se shodují na kvalitách soundu londýnského producenta. signál nalazen, začínáme.

Amyl and The Sniffers – U Should Not Be Doing That / řádnej hospodskej rock z austrálie. TO TADY NESMÍTE DĚLAT.

Ani DiFranco – Unprecedented Sh!t / legenda z new orleans je zase tady a ještě víc nekompromisní. rao nejvíc doporučuje celou desku, kterou produkoval bj burton, viz níže.

Armlock – Ice Cold / františek nahazuje skvěle zašumělé australské duo připomínající kombo alexe g a beta band. chladné.

ATRIP – Rainbow / rao vytasil emoce z londýnskýho laptopu. 

Baauer – All My Ladies / už je zase tady a je z toho hitovka léta. jo. už teď. 

Berlioz – something will happen / dan w nabízí klavír, krásné harmonie a dobrou kávičku. tak se posaďte.

Blushing – Seafoam / zároveň vám ale pustí do krve trochu toho kytarovýho zkreslení. třeba od týhle čtveřice z austinu.

Buridan – Homer / josef nabízí giganta progresivní hauziny z britskýho království. lyrické synthy.

CASTLEBEAT – Tom’s Place / asi si docela dobře dokáže představit, jak bude znít hudba z labelu spirit goth. tuhle velmi příjemnej kytarovej dreampop s temnym nádechem od dana a josky.

Dean Blunt – DOWNER (ft. Panda Bear & Vegyn) / no to je kombíčko panečku! krásně hitová spolupráce na pozadí bílýho šumu.

Dirty Art Club, Zodiac Lovers, King Caiman – Dropout / nejmilejší vodpadlík františek servíruje milé posezení nad najazzlym backdropem. kolážovitá příjemnost.

DJ Seinfeld – If U Like Me / švédskej sympaťák nablejskanejch parketů klasicky oslnil nejen josefa.

Ducks Ltd. – When You’re Outside / s raem si rádi nadělíme řádnej jangle-popovej kytárkovej bliss. čistý toronto a škola harmonie.

Efterklang – Plant (ft. Mabe Fratti) / není to tak dávno, co jsme si dávali úžasný dány společně s beirut a tohle kombo snad funguje ještě líp. naprosto nádhernej song a prolnutí hlasů, kompozice a estetiky.

Enei & SOLAH – Break The Cycle / dan w pocenil 90s bristol vibes v této lomené jistotě. 

fantasy of a broken heart – Ur Heart Stops / brooklynské duo zamilované do tvorby flaming lips si zde vytváří své vlastní psychedelické zámky. raovo srdce plesá.

FINK – So We Find Ourselves / david pomahač koncentrovaně vnímá neskutečnou práci s vokálem pana finka. minimalistické v aranžích, maximalistické v songwritingu.

Fluke – Insanely Beautiful / jerry nezapomíná na kořeny! a kořeni zase vzrostli do vznosného stromu klasiků syntetiky.

Font – Hey Kekulé / skvělej tip od františka na austinskou kapelu ponořenou v nezdolnym groovu. talenti! to kope panečku.

Geo – Big Fire / jana ježková hlásá no wave! krásně to v tom groovu navazuje na předchozí song, ale tentokrát proletíme rovinou nizozemí. rituální pokřiky do krásy.

Girl Ultra – blu / tom nawar nahodil fantastickej trek od mexický hudebnice. nakouřená produkce, melancholie i ostří prohýřené noci. 

GUINNY – Time / dan w nahatuje haüzik jako z partesu. londýnská producentka a zpěvačka do toho ještě přihazuje výrazný oduševnělý disco zpěvy a léto je zase tady.

Hakushi Hasegawa – Boy’s Texture / jpop od josky, kdo by to byl řekl? krásný textury japonský hudebnice a nečekaný gradace, či melodie. omamný.

John Grant – All That School For Nothing / david pomahač se už velmi těší na nový, funkem načuchlý, album pána ohromného hlasu. diplom na to netřeba. 

Katy the Kyng – Shithole / fantastická domácí práce a nařvaný pokojíčkový kytárky. miniatura, která z vás vykope zbytky lidství.

Kee Avil – remember me / jana ježková doporučuje skvělou hudebnice z montrealu a její nekompromisně experimentální písničkový aranže. tu si zapamatujete.

Kessoncoda – Greyscale / neni nad řádnej jazzik z gondwany. josef ví a cení prstoklady filipa sowy.

Koreless – Seven / londýnskej experimentátor vás hodí do tenzního klidu. josef by mohl vyprávět.

LA Priest – Apple / yeeees. sam dust je zase tu, včetně jeho podomácku vyrobenejch bicích mašinek a kytarovejch sól. a tohle je teda fakt krásnej song, že jo rao.

Los Campesinos – Feast Of Tongues / že by nám tu velšský protřelci sbírali žezlo po big country new road? wlado je s touto hostinou tónů spokojen.

Luna Li – Confusion Song / a s raem už jsme zase v kanadě, tentokrát si projedeme proud vědomí, kterej následuje bezprostředně po rozchodu. 

Matty – FOOL 4 U / dan w i tom nawar taktéž vřele doporučujou sólovku jednoho z původních zakladatelů badbadnotgood. kytárky přátelé!

meija – SEVEN (ft. Hand Habits) / hitovka possum nám solidně profrčela éterem a tak tady máme další zářez. nezdolnej songwriting a skvělá kytárková hostovačka. 

METZ – Light Your Way Home (ft. Amber Webber) / wlado podporuje těžkotonážní kytárky podpořený zpěvem amber z black mountain. silnej zavírák alba.

Nada Surf – In Front of Me Now / nekonečně zkušená kapela furt umí napsat nádherný melodický háčky. starej dobrej altrock furt zabírá tak krásně.

Nicky Elisabeth – Close To You / holandská klubová figura zaujala dana w. nostalgickej trip s vlajícím beatem a nacinkanejma synthama.

Nikki Nair – 333333 / tajemnej kapucín z atlanty rozdivočil raa. neskutečná míra zkreslení a salámovosti.

Okay Kaya – The Groke / norsko-americká hudebnice je zpátky a tenhle song napsala na rezidenci na ostrově, kde je průměrná teplota -25 stupňů. hudebně je to ale opak severský syntetiky.

Opus Kink – I Wanna Live With You / františek nahodil něco, co je žánrově popisováno jako filth funk. s tim bych dokázal žít.

Orla Gartland – Little Chaos / monumentální prohra v lásce, či opojení zamilovaností? kdo ví. každopádně tu máme další obří hit týhle irský písničkářky. dan w v tom má jasno.

Oso Oso – all of my love / rao dodává americkou kapelu a jejich rozpustilou tleskačku. barvy!

Ouri – Baby Has A Frown / fantastickej rnb elektronickej tanec polarit od kanadský producentky. 

PlusMinus – Calling Off the Rescue / další sympatičtí veteráni, který maj furt svěží pohled (i songy) jsou tady. sample dceřiný sboru do matematickejch struktur. čistý feels.

Snow Strippers – Draw A Heart / zlé dancefloorové duo z detroitu vám z těla vykreslí srdce a pak ho rituálně rozdupe. 

The The – Cognitive Dissident / rao se těší na nový album po 25 letech! a tohle je velmi příjemnej song, kterej se rozhodně nebojí experimentovat.

TR/ST – Soon / kanadskej synthpopovej temňák ohlašuje novou desku i koncert v praze. tak už brzo prej.

Vince Staples – Shame On The Devil / instro jak od men i trust a nezaměnitelná flow s fantastickym textem. dejte si celou přiloženou desku, je to top.

WHY? – The Letters, Etc. / rap úplně jinýho druhu, jak ostatně víme a známe. klasicky dojemnej yoni a moc hezkej song.

Winter – shaniatwainlovestory / skladbu s nejlepšim názvem z tohoto běhu (po shithole teda) zaujala dana s josefem a neni divu. lomenej beat a pokojíčkový kytárky do našeptanejch vocs. a ten výbuch na konci? na prosím pěkně.

Wishy – Love on the Outside / josef i wlado si dávej devadesátkovej kytarovej doják jak z dawsonova světa. to je romantika.

Youth Lagoon – Lucy Takes a Picture / trevor se nezastavuje a co song to perla teda. tohle je do závěrečnejch titulků jako dělaný lidi.

CZ/SK
==============================

Black Holes – Dare to Fly / rockový duo si vyhradilo německou přistávací plochu a napralo do ní jejich zatím nejvíc synthpopovej song. odvažte se nelítat!

Haru – Cali / v deskách doporučuje fantastickou kompilaci kolektivu pocahontas. patří do něj i tady kryštof a v experimentální kolekci zní vlastně nejvíc hitově.

Ida The Young – My Stars / plzeňská kapela se neustále rozvíjí a od akustických začátků se noří i do syntetických beatů. všechno to k sobě skvěle ladí.

Jiný Metro – Sheep / pražský duo to naopak staví na ryzích akustikách a nechybí ani nějaký ty žestě.

Karin Ann – False God (Imogen Heap Remix) / velká radost a úspěch slovenské hudebnice na mezinárodní scéně. celou desku máte v systému a maká to.

Kolektivní Halucinace – Démoni / altfolkový démoni počítaj hvězdy na temný obloze a ke kytárkám přihazujou trochu té elektroniky.

Kubatko – Pavlova / jakub holovský nabízí elektronický dezert. nechte si chutnat.

Lesní zvěř – Passions / nujazzová kapela se náramně koupe v instrumentální zručnosti, tak se můžete přidat.

Saca – King’s Tale / epická rocková sága o vojně a míru. větší už to být nemůže.

TIMEA – home / citlivá a krásná akustická balada. písničkářský růst nabíledni.

Aktuální nové singly připomínáme každou sudou sobotu od 17:00 do 20:00 v rámci pořadu „Nová hudba na Radiu 1„.

Pravidelné tři hodiny velmi čerstvých singlů, které pro vás vybírá kolektiv Radia 1.

reklama
reklama
reklama