Článek Zpravodajství

ODVÁŽNÉ KARLOVARSKÉ BUBLINKY Z VARŮ

Radio 1 nabídne Odvážné Karlovarské bublinky z MFF Karlovy Vary

Radio 1 posluchačům nabídne zpravodajství z 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Největší domácí filmová přehlídka proběhne od 30. června. do 8. července 2023. Zpravodajství pod letošním názvem Odvážné Karlovarské bublinky bude přímo z místa konání připravovat Iveta Nebesařová, která nově moderuje pořad Odvážné palce. Posluchačům tak nabídne mimořádné propojení dvou oblíbených pořadů Radia 1 – Karlovarských bublinek a Odvážných palců. 

Zpravodajství přinese aktuální novinky z festivalového dění, rozhovory s hosty festivalu, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů, a to vše za přispění jednotlivých protagonistů pořadu Odvážných palců. Posluchačům Radia 1 Odvážné bublinky nabídneme od soboty 1. do pátku 7. července, a to vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze. Denně bude také zpravodajství od 11 hodin k dispozici jako podcast na Spotify a Apple, a to na adrese: https://www.spreaker.com/show/festivalove-zpravodajstvi-radia-1

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Festival představí každoročně na 200 filmů z celého světa a pravidelně se na něm objevují slavní a významní filmoví tvůrci. Hosty prvního víkendu 57. ročníku karlovarského festivalu budou skotský herec, režisér a producent Ewan McGregor a švédská herečka Alicia Vikander. Obě osobnosti převezmou Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a představí své nejnovější filmy. Zahajovacím snímkem letošního festivalového ročníku bude Královnin gambit (Firebrand), v němž Alicia Vikander vytvořila hlavní ženskou roli a který měl premiéru na letošním festivalu v Cannes. Ewan McGregor představí snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder), v němž hraje společně s dcerou, herečkou a producentkou Clarou McGregorovou. Hostem letošního ročníku je i Russell Crowe, který převezme Křišťálový glóbus a zároveň vystoupí na zahajovacím koncertu se svou kapelou Indoor Garden Party. Na závěrečném ceremoniálu obdrží Cenu prezidenta MFF KV americká herečka a režisérka Robin Wright.  

Více informací o MFF Karlovy Vary najdete na www.kviff.com.   

Partnerem Bublinek je Arthouse Hejtmánek, váš průvodce světem umění. Arthousehejtmanek.cz

Zpravodajství

Zpravodajství přinese aktuální novinky z festivalového dění, rozhovory s hosty festivalu, pozvánky na jednotlivé filmové sekce a informace o dalších akcích v rámci doprovodných programů, a to vše za přispění jednotlivých protagonistů pořadu Odvážných palců. Posluchačům Radia 1 Odvážné bublinky nabídneme od soboty 1. do pátku 7. července, a to vždy v 11 hodin v premiéře a v 16 hodin v repríze.

reklama
reklama
reklama