Článek Rozhovor Soutěž

OHM SQUARE POKŘTÍ NOVÉ ALBUM

Elektroničtí průkopníci Ohm Square přicházejí po devítileté pauze s novým albem. Nese název /0 a pokřtí jej 12. 5. v Brně a 17. 5. v Praze.

Dlouhých devět let museli fanoušci čekat na nové album tvůrců elektronické scény u nás Ohm Square. To nyní přichází pod názvem /0 a hudební fajnšmekry potěší osm nových tracků v duchu alternativní „zážitkové“ elektroniky s intimními vokály. Sami Ohm Square s trochou nadsázky glosují: „Jedná se spíš o hořkou čokoládu, než o sladkou cukrovinku…”

Na několika písních se kromě ústřední dvojice Charlie One a Jan 2 podíleli Mirek Lacko a Oliver Torr. Vizuální stránku obstaral art director Jan Šíma, další klipy pak Jan Drozda či Marek Partyš, kostýmy Anna Marešková a grafický design Any Made studio. Foto-shootu se chopil Lukáš Cetera.

Ohm Square je česká elektronická skupina založená v roce 1996 v Praze. Zpočátku čtyřčlenný projekt se v průběhu let změnil na dvoučlenný (zpěvačka Charlie One a hudebník Jan 2, na koncertech rozšířený o jazzového pianistu Mirka Lacka) a i jejich hudba se posunula od původně organického drumandbassu, trip hopu či breakbeatu ke komplexnější elektronice. Ohm Square se vyznačují nejen silnou hudební identitou, ale také svým originálním vizuálním stylem, který se promítá jak v jejich hudebních videích, tak v živých vystoupeních. 

Kultovní skupina patří k nejúspěšnějším vývozním hudebním artiklům od nás. Má na kontě řadu koncertů v České republice i v zahraničí, a to včetně vystoupení na prestižních hudebních festivalech, jakými jsou například Sziget (kde prime-time na hlavním pódiu sdíleli s Lou Reedem a pop-anarchisty Chumbawamba!), Amsterdam Dance Event nebo Popkomm.

Album vydává vydavatelství Polí5 jako stream a digitální download, následovat bude vinylové LP. 

katalogové číslo: EPP 236-1

datum vydání: 28. 4. 2023

aktuální poslech: https://poli5.bandcamp.com/album/0

doprovodné koncerty (křty):

Brno – 12. 5., Kabinet Múz (plus DJ Liquid A)

Praha – 17. 5., Fuchs 2 (support Tokyo Drift, plus DJ’s IM Cyber, Josef Sedloň, Lucas Hulan)

Rozhovor

16.5.2023 17:00

O nové desce si budeme v úterý 16. 5. v 17 hodin povídat s Charlie One.

Soutěž

V pondělí 15.5. můžete soutěžit o dva vstupy na křest desky a koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama