Článek

ONDŘEJ PIVEC V ARTIU NA BOŘISLAVCE

Ondřej Pivec zahájí sérii benefičních jazzových koncertů v Artiu na Bořislavce

Artium, umělecký prostor na Bořislavce, pro veřejnost připravil tři “odvážné” jazzové večery. Jarní sérii vystoupení jazzových hvězd zahájí 20. března český hudebník, který uspěl na světové jazzové, soul a gospel scéně, Ondřej Pivec. Jeho příznivci se mohou těšit na akustický koncert s uskupením Organic Trio.

Ondřej Pivec, narozen roku 1984 v Brně, žijící již více než 10 let v USA, kde je dokonce od roku 2019 občanem, je úkazem na české hudební scéně. Hráč na výlučně nestandardní nástroj, tedy Hammondovy varhany, proniknul do sfér jazzové, soul a gospel hudby v USA jako žádný jiný ze současně žijících českých umělců. Jeho spolupráce se světově uznávaným, mnoha Grammy ověnčeným Gregory Porterem, udělala z českého hudebníka světovou hvězdu první kategorie ve svém oboru. Koncert začne od 19 hod. Vstupenky na něj lze zakoupit na GoOut.

Během jarních měsíců v Artiu dále vystoupí stálice české hudební scény Dan Bárta a matador českých, slovenských i světových pódií Laco Déczi. Tři uznávané hudebníky spojuje odvaha, která je i hlavním motivem programové řady výstav, koncertů a dalších akcí Artia pro letošní rok. Všichni tři interpreti, jejichž koncerty během jarní série představíme, ukázali velkou dávku odhodlání. Ondřej Pivec tím, jak se mu jeho hrou na piano podařilo „zakousnout“ do tradiční jazzové scény Spojených států a vytvořit si tam vlastní pevné místo.

Všechny jarní „odvážné“ koncerty jsou zároveň benefiční. Veškerý výnos z prodeje vstupenek přispěje k finanční podpoře mladých klavírních talentů od 1. stupně Základních uměleckých škol až po akademické vzdělání v rámci projektu Piana do škol fandí talentům. Artium vdechuje umělecký život Bořislavce a obohacuje kulturní život Prahy 6 i celé metropole. Tento umělecký prostor široké veřejnosti přináší pestrý, koncepčně ukotvený program stavějící na 4 dramaturgických pilířích: vizuální umění, hudba, performativní umění a festivaly a vzdělávání. V roce 2024 nese programová řada akcí název Linie odvahy. Výstavní cyklus vizuálního umění je zaměřen na ženské autorky z přelomu generací x a y, které jsou díky svým výtvarným projevům již rozpoznatelné na české umělecké scéně. První z těchto etablovaných autorek, které přijaly negalerijní prostor Artia jako výzvu, je sochařka Veronika Psotková, jejíž díla jsou v Artiu vystavena od 19. ledna do 22. května.

reklama
reklama
reklama