Rozhovor

ORIENT POKŘTÍ V KASÁRNÁCH KARLÍN NOVOU DESKU

Orient (křest alba Redwood) + Tomáš Palucha + Slav

27. 10. – Kasárna Karlín – Praha

Vstupenky: https://bit.ly/KK_koncert_orient

Vydáním singlů Burberry Pie a Haven Left Behind se k životu znovu probudila pražská kapela Orient a upozornila tak na novou desku Redwood. Ta vyšla na začátku září u brněnského labelu Kabinet Records. Žánroví chameleoni Orient jí pokřtí 27. října v Kasárnách Karlín.

Nová deska Redwood s sebou přináší změny v sestavě i ve stylu. Originální formace Orient se rozrostla o bubeníka Patrika Šafránka. Basu na novince nahrál Ondřej Šponer, ale v živé sestavě jej nahradil Andrea Rottin. Žánrově si Orient uvolnili prostor pro tradičnější nástroje na úkor elektroniky. Čtveřice je tak živější a dynamičtější, proměnlivá, ale i nadále ignoruje jakékoliv přednastavené žánrové formáty. I nadále spojují zdánlivě nesouvisející části, které ale vedou neodvratně k hudební katarzi – ať už je řeč o syrových postpunkových vokálech, kde se proplétají s psychedelickými kytarami a krautrockovými synťáka, nebo o zašmodrchaných prog-rockových postupech. Hudba Orientu je mystická a vyžaduje po posluchači náležitou pozornost a trpělivost.

V roli hosta se v Kasárnách objeví vždy skvělí Tomáš Palucha, originální kapela, která před nedávnem “oslavila” už dekádu na pódiích. Za tu dobu se od minimalistických kytar posunuli k mohutnějším postrockovým kompozicím, které mají blíže k filmové hudbě než k žánrovým ikonám. Naživo jejich sound pulzuje životem a přitahuje i posluchače, kteří podobnou hudbu obvykle nevyhledávají.

Koncert doprovodí také Slav, nový projekt Štěpána Pařízka z Chief Bromden. Prozatím tajemný projekt prý slibuje “kytarový futurismus a saxofon nikde ze samplu”.

https://orient.bandcamp.com/album/redwood

https://tomaspalucha.bandcamp.com/album/aro

Rozhovor

27.10.2022 14:00

Se skupinou Orient si budeme na Radiu 1 povídat o jejich křtu nové desky Redwood.

reklama
reklama
reklama