Článek Rozhovor

PARK PORTHEIMKA OŽIJE AKCÍ UNITED PRAGUE 5

V parku Portheimka v Praze 5 se uskuteční akce United Prague 5. Vystoupí třeba Matěj Ruppert, Lazer Viking či Michal Prokop

Čtvrteční odpoledne v pražském parku Portheimka poblíž stanice metra Anděl budou po zbytek léta patřit hudební akci United Prague 5. Od 17. sprna do 7. září se mohou fanoušci těšit na osmičku interpretů různých žánrů. Akci pořádá městská část Praha 5 ve spolupráci s festivalem United Islands of Prague a všechny koncerty jsou pro návštěvníky zdarma.

Čtyři čtvrteční podvečery nabídnou v parku Portheimka divákům například DJ-set od Matěje Rupperta, který vystupuje se skupinou Monkey Business, Lazer Vikinga, který se od metalu propracoval skrz rock ‚n roll 50. let k písničkářství odkazujícímu na přelom šedesátých a sedmdesátých let i legendárního Michala Prokopa ze skupiny Framus 5, který byl v roce 2007 byl uveden do beatové síně slávy v kategorii osobnost. Dále vystoupí také metodičtí Jay Delver, klidná Nika, rapperská princezna Hellwana, energický Meizyy či jazzová partička Martin Rufer Prague Trio.

“Věřím, že tohle krátké pásmo koncertů v parku Portheimka zpříjemní našim občanům letní podvečery. Volba interpretů se myslím povedla. Vhodný je také podvečerní začátek koncertů, a konec muziky okolo 20:30 nezatíží večery rezidentů nadměrným hlukem,“ říká starosta městské části Praha 5 Jaroslav Pašmik.

“Právě dlouholetá spolupráce Prahy 5 s festivalem United Islands nám přináší možnost oživit veřejný prostor v srdci Smíchova, ale také možnost vidět na živo i méně známé umělce,” říká radní pro kulturu městské části Praha 5 Štěpán Rattay.

“Mám radost, že tak významná akce Smíchova se koná v parku před letohrádkem, který přímo vybízí ke konání jedinečných kulturních akcí.  Zahrada parku tak nabízí možnost nejen odpočinku ale i zábavy,” říká radní pro životní prostředí a veřejný prostor městské části Praha 5 Milan Vrkoč.

“Přes dvacet let vozíme na festival United Islands of Prague hudební objevy, které má leckdy publikum možnost slyšet v Česku úplně poprvé. Náš festival se koná i na území Prahy 5, a proto jsme rádi přijali nabídku se podílet na oživení parku Portheimka. Na návštěvníky budou čekat nové, ale i ty známé tváře české hudební scény,” říká jeden z producentů festivalu United Islands of Prague David Gaydečka.

Hrát se bude každý čtvrtek od 17. 8. do 7. 9. od 17:30 do zhruba 20 hodin. Více informací najdete na www.unitedprague5.cz.

Rozhovor

16.8.2023 14:00

Ve středu 16.8. si ve 14 hodin budeme povídat o akci United Prague 5. Naším hostem bude Martin Štěrba.

reklama
reklama
reklama