Článek

POLSKÉ JAZZOVÉ TRIO IMMORTAL ONION V PRAZE

Ve čtvrtek 28. dubna přijede do pražské Klubovny polské moderně jazzové trio Immortal Onion s hostujícím saxofonistou Michałem Janem Ciesielskim. 

Immortal Onion měli v Praze hrát již na podzim roku 2020, tehdy se jednalo o kapelu relativně neznámou, ač s velkým potenciálem. Během dvou covidových let se nicméně dokázali vypracovat ve vycházející hvězdy žánru a přestože příležitostí ke koncertům bylo během covidu méně než obvykle, pomocí streamovaných koncertů, natáčení různých živých videí i nahráním nového alba “Screens” se Immortal Onion dostali do povědomí nejen domácího polského, ale i zahraničního publika. 

Vzhledem ke své schopnosti experimentovat a elegantně procházet mezi jednotlivými žánry navíc dlouhodobě oslovují nejen milovníky jazzu, ale i posluchače dalších stylů. Jejich celkový zvuk je podpořen významnou dávkou elektroniky, jejich zápal pro hru vytváří na pódiu energii, kterou byste čekali spíš na rockových koncertech. Vystoupení Immortal Onion jsou tak přehlídkou instrumentální dokonalosti, která však v žádném případě samoúčelná a jejich hudba je jednoznačně přístupná i  návštěvníkům, kteří sami sebe za jazzové experty nepovažují.

datum, čas a místo: 28 dubna, 19:30, Klubovna, Generála Píky, Praha 6

cena: 200,- (předprodej) / 250,- (na místě)

reklama
reklama
reklama