Článek

POP MESSE 2023 OZNAMUJE PRVNÍ JMÉNA

Do Brna zavítají Young Fathers, Max Cooper, Hudson Mohawke, Lankum či Panda Bear & Sonic Boom

Progresivní hudební festival Pop Messe zveřejnil první jména třetího ročníku. Od 28. do 29. července 2023 přivítá Brno hvězdy světového formátu jako Young Fathers, Hudson Mohawke, Max Cooper nebo Panda Bear & Sonic Boom. Fanoušci se mohou těšit také na mnoho dalších osobností světové i domácí hudební scény. Dvoudenní akce nejen pod otevřeným nebem proběhne opět v betonové džungli areálu Za Lužánkami s nepřehlédnutelnou dominantou v podobě vysloužilého fotbalového stadionu. Část programu se odehraje stejně jako loni v devadesátkových retro kulisách přilehlého Bobycentra. Vstupenky jsou nyní k dispozici v rámci druhé vlny předprodeje za 1 500 Kč na webu popmesse.cz a v síti GoOut.

Je až neuvěřitelné že druhý ročník dokázal vyvolat tolik pozitivních ohlasů a emocí. Těší mě, že je na čem stavět a že jsme dostali jasné signály v projektu pokračovat. Troufám si říct, že se opět daří sestavit dramaturgicky progresivní a odvážný hudební program,“ říká umělecký ředitel festivalu Tomáš Kelar a dodává: „Po osmi letech se do Brna opět podařilo přilákat kultovní skotské trio Young Fathers, dorazí také rodák ze Severního Irska Max Cooper s jeho 3D live AV show. Dále k nám zavítá irský folkový kvartet Lankum, který odehraje právě na Pop Messe jediný koncert ve středovýchodní Evropě. Nechybí ani inovátor elektronické hudby Hudson Mohawke známý také jako producent a spolupracovník globálních hvězd, jakými jsou Drake, Pusha T nebo Anohni. Těšit se můžeme rovněž na legendy elektronické hudby Panda Bear & Sonic Boom. Další již oznámené vystupující najdete na našem webu. A to je zatím jen předvánoční špička ledovce, brzy oznámíme další.

Třetí ročník Pop Messe nabídne neotřelé zahraniční headlinery, svěží mladé talenty i legendy české a mezinárodní scény. Žánrově se festival rozkročí opravdu široce od alt-popu přes rap, folk, kytarovou hudbu až po elektroniku. Doposud oznámeným jménům vévodí propagátor inteligentní taneční hudby a ambientu Max Cooper, rap pro 21. století v podání intenzivních a temných Young Fathers nebo inovátor elektronické hudby Hudson Mohawke, jenž jako producent spolupracoval kromě již zmíněných jmen například také s Kanye Westem nebo ASAP Rockym. Hypnotický, intoxikační koktejl tradiční irské a námořnické lidové hudby přivezou Lankum, o poctivou nálož optimismu se postarají dva kultovní hudebníci Panda Bear a Sonic Boom. Mezi další zveřejněné interprety patří například Grove, Snapped Ankles, Annet X a Dlina Volny.

Festival Pop Messe se narodil do doby covidové a každým rokem přerůstá očekávání Brňanů, fanoušků i široké veřejnosti. „Festival jako Pop Messe v Brně chyběl. Velice oceňuji odvážnou a progresivní dramaturgii a moc mu fandím. Baví mě, když se k hudbě přistupuje jako k jednomu universu bez ohledu na žánry,” říká dramaturg Filharmonie Brno Vítězslav Mikeš, který si jako návštěvník dle svých slov předešlé ročníky Pop Messe skvěle užil. „Je obdivuhodné, jak rychle se festival Pop Messe etabloval do role nepostradatelného podniku na festivalové mapě republiky i Evropy. Brno festival tohoto typu potřebuje pro svůj další rozvoj. Vedle ojedinělé a progresivní dramaturgie totiž nabízí prostor pro spojení a prezentaci technologických a ekologických subjektů nejen z jihomoravské metropole,“ přidává ředitel Jihomoravského inovačního centra Petr Chládek. Slovy uznání nešetří ani ředitelka TIC Brno Jana Janulíková, která dodává: „Festival Pop Messe je projektem, který má potenciál významně posílit mezinárodní pozici Brna jako progresivní hudební destinace. Moderní a přitažlivý koncept festivalu skvěle doplňuje festivalovou nabídku, která patří mezi klíčové strategické priority města Brna.“

Dosud zveřejněná jména

ANNET X & CHAMPION SOUND (CZ)

DOS MONOS (JPN)

DLINA VOLNY (BLR)

GROVE (UK)

HUDSON MOHAWKE (UK)

LANKUM (IRL)

MAX COOPER (UK)

PANDA BEAR & SONIC BOOM (US &UK)

SKIN ON SKIN (AUS)

SNAPPED ANKLES (UK)

YOUNG FATHERS (UK)

Brzy budou následovat další.

reklama
reklama
reklama