Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Hosté: Petr Peřinka, Kristýna Kočová, Kreativní Praha Moderátor: Aleš Vojíř // Jsou Pražané lidmi kulturními? Kolik procent z nich bez umění nedokáže žít? A kolika procentům je naopak zcela ukradené? Kdo preferuje alternativu a kdo jen konzumuje mainstream? Když lidé za kulturou sami nepřijdou, jak může umění přijít za nimi? Jak lze zkulturnit veřejný prostor třeba pomocí stolků a židlí v ulicích? Nejen o tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Petrem Peřinkou a Kristýnou Kočovou z Kreativní Prahy.
  • Tracklist
  • - V dubnu vydalo Nakladatelství Academia unikátní publikaci o fenoménu sebevraždy, která je v naší společnosti spíše bulvarizovaná než tabuizovaná. Jedinečná publikace s názvem „Ti, kteří se rozhodli“ pojednává o tom, co se ve skutečnosti skrývá za mnohými rozhodnutími odejít „dobrovolně“ z tohoto světa. A jde o výpověď obsahově i vizuálně syrovou, svým způsobem nekompromisní a především poctivou. O fenoménu sebevraždy, zpracovaném v uvedené knize, budeme v Zátiší hovořit s jejími autory - etnoložkou Alenou Lochmannovou a soudním lékařem Miroslavem Šafrem. -- Pokud cítíte bezradnost, zoufalství nebo pomýšlíte na sebevraždu, pak se neváhejte obrátit na odborníky z bezplatné Linky první psychické pomoci: 116 123, která funguje v nepřetržitém provozu. Další pomoc můžete najít také na webových stránkách P.S. žij (https://sebevrazdy.cz).
  • Tracklist
  • - Empowerment Self Defence (ESD) je izraelský koncept sebeobrany, určený široké veřejnosti. Přesněji každému, kdo odmítá pasivně snášet nejrůznější formy násilí, ale přitom se nechce nebo nemůže vydat cestou bojových umění. Stejně jako ESD dobře slouží těm, kteří vědí, že k násilí dochází často doma, ve škole nebo v práci. A nemá zdaleka jen fyzickou podobu. Český překlad ESD je sebevědomá sebeobrana, což někdy vyvolává dojem, že jde o aktivní boj. Přitom samotný boj je jen jedním z pěti principů sebevědomé sebeobrany. Právě o těchto principech, ale také o mýtech a realitě násilí páchaném především na ženách, budeme v Zátiší hovořit s Lindou Štucbartovou, první certifikovanou lektorkou ESD u nás. Linda je zároveň členka Výkonné rady Česko-izraelské smíšené obchodní komory, lektorka a koučka
reklama
reklama
reklama