Zátiší

středa 21:00 – 22:00

Záznamy

Listen to „Zátiší“ on Spreaker.

O Pořadu

Diskusní pořad na různá společenská témata.

Zátiší nově jako podcast!

Vysílání

Uplynulé

  • Tracklist
  • - Hosté: Petr Peřinka, Kristýna Kočová, Kreativní Praha Moderátor: Aleš Vojíř // Jsou Pražané lidmi kulturními? Kolik procent z nich bez umění nedokáže žít? A kolika procentům je naopak zcela ukradené? Kdo preferuje alternativu a kdo jen konzumuje mainstream? Když lidé za kulturou sami nepřijdou, jak může umění přijít za nimi? Jak lze zkulturnit veřejný prostor třeba pomocí stolků a židlí v ulicích? Nejen o tom se v Zátiší na Radiu 1 budeme bavit s Petrem Peřinkou a Kristýnou Kočovou z Kreativní Prahy.
  • Tracklist
  • - V dubnu vydalo Nakladatelství Academia unikátní publikaci o fenoménu sebevraždy, která je v naší společnosti spíše bulvarizovaná než tabuizovaná. Jedinečná publikace s názvem „Ti, kteří se rozhodli“ pojednává o tom, co se ve skutečnosti skrývá za mnohými rozhodnutími odejít „dobrovolně“ z tohoto světa. A jde o výpověď obsahově i vizuálně syrovou, svým způsobem nekompromisní a především poctivou. O fenoménu sebevraždy, zpracovaném v uvedené knize, budeme v Zátiší hovořit s jejími autory - etnoložkou Alenou Lochmannovou a soudním lékařem Miroslavem Šafrem. -- Pokud cítíte bezradnost, zoufalství nebo pomýšlíte na sebevraždu, pak se neváhejte obrátit na odborníky z bezplatné Linky první psychické pomoci: 116 123, která funguje v nepřetržitém provozu. Další pomoc můžete najít také na webových stránkách P.S. žij (https://sebevrazdy.cz).
  • Tracklist
  • - Vysoká citlivost je vrozeným rysem osobnosti a teprve v posledních letech se o ní začíná více hovořit ve veřejném prostoru. Vysoce citlivý člověk vnímá jemné nuance ve svém okolí a je snadněji přetížen v případě nadměrné stimulace. Klíčovou kvalitou je, že vysoce citlivý člověk zpracovává vše kolem sebe více do hloubky – přemýšlí o věcech, tyto myšlenky dále rozvíjí, vytváří asociace. Pokud není vysoká citlivost rozpoznána v dětství a dospívání, může způsobit řadu trápení. Právě proto jsme do Zátiší pozvali Lenku Blažejovou, která má s vysokou citlivostí osobní zkušenost a vytvořila o ní jedinečnou grafickou knihu Cíťa. Společně s ní přijala pozvání i psycholožka a psychoterapeutka Radka Víchová, která se primárně věnuje péči o duši dětí a dospívajících. Spolupracuje jako dobrovolná terapeutka se Sociální klinikou nebo Fakultní Thomayerovou nemocnicí a je členkou lektorského a metodického týmu neziskové organizace Nevypusť duši.
reklama
reklama
reklama