Článek

DEPOvLETU ARTIST ACADEMY V PLZNI

Chceš mít s kapelou raketový start hudební kariéry, ale tápete, s čím začít? Jsi sólista a chceš prorazit na hudební scéně? Našli jste svůj styl, máte pár písniček v kapse, ale co dál? Už nějakou dobu stojíte na jednom místě a nedokážete to posunout dopředu? První ročník DEPOvLETU Artist Academy otevírá svá vrata!

Každý hudebník nějak začínal. Každý se mohl někdy zaseknout na mrtvém bodě. Každý někdy potřeboval trochu pošťouchnout. A naši znalci hudební branže jsou připraveni vám předat své know-how. Přihlašte se do DEPOvLETU Artist Academy a zúčastněte se červnového workshopu, kde s vámi manažeři, tvůrci a bookeři české hudební scény projdou základní témata jako technické nároky a stage plan, PR a promo a autorská práva. Z umělců, kteří se workshopu zúčastní, budou vylosování dva interpreti / dvě kapely, kteří si v rámci červencového hudebního festivalu DEPOvLETU zahrají s profesionálním zvukem za podpory mistra zvuku a technika.

Účast v DEPOvLETU Artist Academy je zdarma. 

WORKSHOP 

Workshop se uskuteční dne 06.06.2022 od 18:00 do 21:00 v DEPO2015. Během workshopu vystoupí řečníci z řad hudebních profesionálů, kteří účastníky proškolí v oblastech promotingu koncertů i budování značky hudební skupiny, technické produkce a pohybu v profesionálním prostředí, a autorského práva a orientace v českých kolektivních správcích a jejich službách. Účast na workshopu potvrďte vyplněním formuláře. Ke konci workshopu proběhne slosování a s vítěznými kapelami / interprety bude domluveno živé vystoupení v rámci DEPOvLETU. 

Přihláška na workshop: https://forms.gle/dx7yik5jcchCmCh77 

Řečníci:

Michal Rolčík – festivalový produkční (United Islands of Prague, Lipno Fest), spolupořadatel desítek koncertů zahraničních umělců v Praze včetně Skrillexe (agentury ArtProm a Everything Goes), produkční a fundraiser festivalu Živá ulice, dvakrát jako produkční pouličního divadla V.O.S.A. Theatre a Českého národního dne na EXPO (Milano, Antalya). Aktivní hudebník (baskytara v MoveBreakers), působil jako manažer a produkční partnerských značkových zón (Jameson, Beefeater, Absolut) na předních českých festivalech.  

Téma: Jak se pohybovat v profesionálním světě produkce? Jaké jsou technické nároky a požadavky pořadatelů a jak se na ně připravit?

Ricardo Delfino – hudební publicista (Frontman.cz, PlzenskeKapely.cz), PR manažer (Groove Brno, Top RoofTop fest, Dirty Old Dogs, The Drain a další umělci), booker (AMPromotions), manažer (Wild Delfino Booking), dramaturg (Top RoofTop fest) a hudebník.

Téma: Jak promovat koncert i svou značku? Jak připravit svou kapelu na hudební média?

Jakub Nový – předseda Svazu autorů a interpretů, předseda České obce hudební a hudebník.

Téma: Jak se zorientovat ve světě kolektivních správců? Jaké jsou základy autorského práva?

Panelová diskuze o hudbě v médiích, vede: Ricardo Delfino

Jiří Vladimír Matýsek – hudební publicista Full Moon Magazine a musicserver.cz, copywriter na volné noze, překladatel hudební literatury Knihy Omega, webeditor Deníku pro Východní Čechy.

Kamil Kacerovský – šéfredaktor západočeského Deníku, v minulosti vedl redakci Plzeňského deníku, Týdeníku 5plus2 i regionální MF Dnes..

VYSTOUPENÍ

Živá vystoupení v rámci festivalu DEPOvLETU proběhnou 21. a 26. července na nádvoří DEPO2015 pod vedením odborného technického a produkčního týmu. Kapely / interpreti budou zařazeni do festivalového programu a propagačních materiálů. 

PRAVIDLA PŘIHLÁŠENÍ DO DEPOVLETU ARTIST ACADEMY:

  • Soutěž je otevřena kapelám a sólovým umělcům všech žánrů.
  • Více než polovina členů kapely (nebo samotný sólový umělec) musí pocházet ze Západních Čech.
  • Do soutěže se mohou přihlásit pouze kapely a sóloví umělci, kteří nemají hudební produkci jako hlavní zdroj příjmů.
  • Soutěžit mohou pouze kapely a sóloví umělci, kteří disponují v repertoáru vlastní autorskou tvorbou. 
  • Soutěžící se musí doprovázet svou hudbou (nejedná se o karaoke show)
  • Pro přihlášení je nutné dodat nahrávku (v jakékoliv rozpoznatelné kvalitě) pro poslech pořadatele (vložením odkazu na online streaming nebo složku, kde je nahrávka ke stažení).
  • Pro přihlášení je nutné, aby kapely a sóloví umělci dodali prezentační fotografii projektu (promo fotku)
  • Tvorba ani veřejná komunikace soutěžícího nesmí propagovat nenávist vůči osobám pro jejich skutečnou či domnělou příslušnost k rasové či etnické skupině, nebo pro jejich skutečné či domnělé vyznání, původ či sexualitu.
  • Přihlášením soutěžní kapely či sólového umělce se rozumí vyplnění formuláře.
reklama
reklama
reklama