Článek

PRAGOVKA GALLERY USPOŘÁDÁ VÁNOČNÍ ARTBAZAAR NA PRAGOVCE ONLINE

Tradiční Vánoční Artbazaar v tomto roce nabídne možnost zakoupení uměleckých děl za rozumnou cenu a to od bezmála 20 prodávajících umělců z okruhu Pragovky. Už druhý rok jse organizátoři rozhodli zůstat v bezpečí online prostoru a neohrozit kolektivní zdraví návštěvníků. Během dní 12.12. až 20.12. 2021 budou umělecká díla, předměty či publikace z knihkupectví Artmap nabízené ve facebookové skupině Pragovka Online Art Bazaar. Během zahajovacího dne proběhne fyzicky zakončení výstavního bloku Výstupy Intimity, čímž se Pragovka Gallery rozloučí se sezónou roku 2021.

ArtBazaar je skvělá příležitost, kdy pořídit hodnotné vánoční dárky v podobě originálních uměleckých děl nebo publikací. Neziskový spolek Pragovka for Art z.s. pořádá online prodej s komunitním charakterem především na podporu umělců a na oživení vysočanské i pražské kulturní scény. V průběhu téměř dvou týdnů svou tvorbu představí a poskytne k mání bezmála 20 prodávajících umělců z okruhu Pragovky.

“Po dlouhém zvážení jsme se se slzou v oku rozhodli ArtBazaar transformovat na online verzi, a to především z důvodu narůstajícího počtu covid pozitivních, abychom chránili zdraví návštěvníků i umělců. Ačkoliv je nám to líto, věříme, že to byl správný krok a cítime, že se v létě zase všichni sejdeme fyzicky u ArtBazaaru na Pragovce.”, zasnívá se organizátorka akce Martina Fridrichová. Online prostor facebookového Artbazaaru, do kterého byl stejně jako minulý rok nuceně přesunutý, ale neztrácí na kvalitě. Mezi prodávajícími umělci budou nejen rezidenti Pragovky, jako například Vladimír Merta, Eliška Fialová, Matěj Hrbek, Tyformy nebo Eva Fajčíková, umělci, kteří Pragovkou prošli, ale ateliér již mají jinde, jako Richard Nestler, Marie Ladrová, nebo vzdálenější ale přesto spřízněné Studio Bunkr a mladá krev studentek nebo absolventek uměleckých škol Ka3Ka3, Šenay Kobak, Dominika Vyskočilová a další. Osmé vydání ArtBazaaru nabízí kromě uměleckých děl za cenu, která se nepřehoupne přes hranici čtyř tisíc korun.

Dne 12.12. 2021 o 18:00 se také uskuteční Dernisáže na Pragovce, kde příchozí budou mít možnost naposledy nahlédnout do výstavy Regenerace, projektu umělecké skupiny DUNA: Flat As Pizza, do niterního světa české malířky Anny Bürgermeisterové Zloděj příběhů: Preview of Some Troubles, do procesuální instalace Bar Dvir Rahamim The Ground Beneath Us Moves Upwards nebo do prostoru The White Room a výstavy Tyformy: Brnění.

Artbazaar, neděle, 12. – 20. prosince 2021

Dernisáže na Pragovce/ Výstupy Intimity II, neděle, 12. prosince 2021 v 18:00

Pragovka Gallery, Kolbenova 923/34a,

190 00, Praha 9

út-čt: 14-20

pá-ne: 14-18

Prodávající umělci:

Natalia Akovantseva, Eva Fajčíková, Sabina Falcmanová, Eliška Fialová, Matěj Hrbek, Petra Hudcová, Iva Krupicová, Terezie Kusbach Kolářová, Šenay Kobak, Vladimír Merta & Ka3ka3, Morafanka, Agáta Rabochová, Štěpánka Růžičková, Zuzana Růžičková, Studio Bunkr, Eduardo Lara Alvarez Tostado, Tyformy,Dominika Vyskočilová a knihkupectví Artmap.

Čas a místo konání akce: 12. 12. 2021, ONLINE na Facebooku Pragovka Gallery

reklama
reklama
reklama