Článek Rozhovor

PRAGUE OPEN AIR 2023

V Ledárnách Braník a na Občanské plovárně zahrají Hooverphonic, The Cinematic Orchestra nebo David Koller

Řada populárních českých i zahraničních interpretů vystoupí během letních měsíců na pražské hudební scéně Prague Open Air. Ta se tento rok rozrostla na dvě lokace. V Ledárnách Braník a na Občanské plovárně pod širým nebem vystoupí Hooverphonic, Pražský výběr, Pokáč, Sofian Medjmedj, David Koller, Monkey Business, J.A.R., Aneta Langerová nebo Michal Prokop. Celou sezonu zahájí 15. června v Ledárnách Braník Sto zvířat. Vstupenky jsou dostupné na webových stránkách pragueopenair.cz nebo GoOut.net.

Prague Open Air navazuje na loňský úspěšný projekt Ledárny Open Air a rozšiřuje ho o další lokaci – Občanskou plovárnu. Ta je umístěna v zahradách s nádherným výhledem na Vltavu v samotném centru Prahy na Malé Straně a nabídne intimnější atmosféru. Hudební léto zahájí v Ledárnách Braník 15. června legenda české skáčkové scény Sto zvířat, která fanouškům zahraje songy z nové desky. A není jediná, která si pro návštěvníky Prague Open Air připravila něco speciálního. Oblíbená belgická skupina Hooverphonic v čele se zpěvačkou Geike překvapí návštěvníky třemi novými singly z připravovaného alba. Monkey Business oslaví v Ledárnách Braník své narozeniny 27. července. Stejně tak na svých 15 let společné tvorby zavzpomíná 30. srpna kapela Poletíme, která při této příležitosti pokřtí album Best of do gramofonu! A křtít bude i kapela J. A. R. album Jezus Kristus Neexistus? 17. srpna.

K již dříve zveřejněným interpretům organizátoři přidali do programu Jasnou Páku, která 18. července odehraje svůj jediný pražský koncert. Bostonští patrioti známí pro svůj jedinečný celtic-punkový projev Dropkick Murphys předvedou pořádnou folk-punkovou jízdu 21. srpna. S dávkou nu-jazzové a elektronické hudby se do Prahy po 8 letech vrátí The Cinematic Orchestra a Renne Dang s živou kapelou pokřtí album Navzdory 9. září.

„I tento rok bylo naším záměrem připravit multižánrový program, obohatit léto ve velkoměstě hudební scénou, která nabídne pohodovou a odlehčenou atmosféru, a zároveň připravit pro naše návštěvníky jedinečné zážitky a show. A to se nám věřím povedlo. Myslíme ale i na okolní obyvatele našich scén a stejně jako v předchozích letech budeme dodržovat seberegulační opatření, která zabraňují šíření zvuku z našich areálů,“ komentuje za organizátory Tomáš Staněk.

Vstupenky na Prague Open Air jsou již k dispozici na webových stránkách pragueopenair.cz nebo Goout.net. Doporučujeme neváhat s nákupem. Zájem o koncerty je velký a řada koncertů se blíží vyprodání. 

PROGRAM PRAGUE OPEN AIR 2023

Ledárny Braník:

15. 6. Sto zvířat

17. 6. Hooverphonic

20. 6. Chinaski

21. 6. Chinaski

22. 6. Pražský výběr

28. 6. Pokáč

29. 6. Mňága a Žďorp

30. 6. Sofian Medjmedj

13. 7. Prago Union & Krotitelé dechů

18. 7. Jasná Páka

20. 7. IMT Smile

27. 7. Monkey Business

9. 8. David Koller

10. 8. Horkýže Slíže

15. 8. TV Girl

16. 8. Mig 21

17. 8. J.A.R.

21. 8. Dropkick Murphys

24. 8. Vypsaná fixa

29. 8. Iné Kafe

30. 8. Poletíme?
1/9 Gleb
5/9 The Cinematic Orchestra

a další

Občanská plovárna:

18. 7. N.O.H.A.

19. 7. Michal Hrůza & Kapela Hrůzy
21. 7. Michal Penk

26. 7. Gaia Mesiah, Five O’clock Tea

26. 7. Vašo Patejdl & Band

27. 7. Hradišťan & Jiří Pavlica

1. 8. Xavier Baumaxa

2. 8. Polemic

3. 8. Michal Prokop & Framus Five

10. 8. Kateřina Marie Tichá & Bandjeez

11. 8. Skyline

13. 8. Aneta Langerová

23. 8. Krucipusk

7. 9. UDG
9. 9. Renne Dang & live band

20. 9. Xindl X

a další

DALŠÍ INFORMACE

Webové stránky: www.pragueopenair.cz

Facebook: https://www.facebook.com/pragueopenair

Instagram: https://www.instagram.com/pragueopenair/

Prague Open Air 

Prague Open Air na svých dvou scénách, v Ledárnách Braník a na Občanské plovárně, přináší nevšední hudební zážitky pod širým nebem. Hudební fanoušci se můžou těšit na širokou škálu žánrů, letní atmosféru a setkání s oblíbenými českými i zahraničními interprety. Prague Open Air organizuje společnost Netradiční koncerty.

Rozhovor

7.6.2023 14:00

Na rozhovor 7.6. ve 14 HODIN dorazí Jugi aka Tomáš Staněk, jeden z pořadatelů.

reklama
reklama
reklama