Článek Zpravodajství

REGIONY HRADEC KRÁLOVÉ 2024

29. ročník Mezinárodního divadelního festivalu REGIONY se blíží a atmosféra v Hradci Králové je rozechvělá očekáváním. Festival, který každoročně na konci června promění východočeskou metropoli ve scénu pro umělce z celé Evropy. Termín letošního ročníku připadl na 21.–28. června a během osmi dnů nabídne bohatý výběr divadelních, hudebních i pouličních vystoupení na více než 40 místech po celém městě.

Již první den předprodeje vstupenek zaznamenal obrovský zájem veřejnosti. Za pouhý den bylo prodáno přes 1200 vstupenek, což předznamenává mimořádný zájem o program letošního ročníku. Mezi nejprodávanější tituly se zařadila představení Nie sme doma od Divadla Husa na provázku, Prodaná nevěsta v podání Divadla pod Palmovkou, open-air inscenace La Putyka od Cirku La Putyka, která přináší nevšední příběh plný akrobacie, tance, loutek a živé hudby, a také Běh belgického souboru Les Vélocimanes Associés. Tato inscenace kombinuje absurditu, komedii a prvotřídní žonglérské výkony, při nichž se protagonista pouští do nečekaných experimentů a diváci jsou jeho jedinými průvodci.

Vstupenky na festivalová představení lze zakoupit online a také na prodejních místech včetně pokladen Klicperova divadla, Divadla Drak a Informačního centra Hradce Králové. Většina venkovních produkcí zůstává s volným nebo dobrovolným vstupným, což umožňuje široké veřejnosti zažít tento kulturní svátek. Pro studenty a studentky uměleckých škol jsou navíc k dispozici cenově zvýhodněné studentské akreditace.

Celý program festivalu je k dispozici na webových stránkách festivalregiony.cz. Nechte se vtáhnout do dynamického světa umění, které oživí město Hradec Králové koncem června a přinese všem divákům a divačkám nezapomenutelný zážitek.

festivalregiony.cz

Pořadatelé

Klicperovo divadlo o.p.s.

Divadlo DRAK a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.

kontrapunkt, z. ú.

Generální partneři

Statutární město Hradec Králové

Calendarium Regina

Hlavní partneři

Ministerstvo kultury České republiky

Královéhradecký kraj

Státní fond kultury ČR

Zpravodajství

Zpravodajství z festivalu každý den ve vysílání vždy v 11:00 a v 16:00 a také jako podcast.

reklama
reklama
reklama