Soutěž

RESORT SVATÁ KATEŘINA

Resort Svatá Kateřina najdete na jedinečném místě uprostřed přírody na Vysočině v nadmořské výšce 730 m n. m. Harmonii zdejšího prostředí umocňuje nejčistší vzduch v České republice a kateřinský pramen s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Ájurvédský pavilon, architektonický skvost a „Stavba roku 2019“, je jedinečnou kombinací autentické ájurvédy
a moderního wellness s bazénem. Resort nabízí originální ájurvédské terapie, různorodé lekce jógy, masáže, relaxaci ve wellness, ale také možnosti odpočívat aktivně. Oblíbený je například nordic walking, jízda na koni a golf na cvičné louce.

Svatá Kateřina je místem, které nabádá na chvíli zpomalit, vypnout mobilní telefon a odložit notebook a i všechny všední povinnosti. K naprostému klidu a příjemnému přírodnímu prostředí přispívá koncept resortu bez aut. Návštěvníci se do resortu dostanou pouze kateřinským shuttle busem a vůz zanechají na hlídaném parkovišti.

Jaký by však byl odpočinek bez dobrého jídla? Místní gastronomie je pozoruhodná hned z několika důvodů. Šéfkuchařem restaurace „Voda“ je Adrian Peka, známý také jako šéfkuchař podniků Wine Food Market a Il Gusto.  Jeho bohaté zkušenosti z několika zemí světa poznáte na talíři ihned. Vaří se z čerstvých surovin, maso pochází z lokálních pastvin, bylinky jsou z vlastní zahrady přímo ve Svaté Kateřině.

Svatá Kateřina vyniká jedinečným konceptem ájurvédy v srdci Evropy. V roce 2019 byl slavnostně otevřen Ájurvedský pavilon s velkoryse pojatými prostory pro ájurvédské terapie a s wellness & spa. Pavilon je postaven na stovce kamenných pilířů, z nichž každý se tesal na míru a v souladu s ájurvédskými zásadami se vlastně vznáší nad zemí. Okolí citlivě doplňuje meditační zahrada s vodopádem a sochami hinduistických bohů. V létě zahrada nádherně kvete, na podzim září barvami, v zimě je romanticky zasněžená. Originální stavba Ájurvédského pavilonu architekta Jakuba Tejkala ze studia Architektura 1 získala titul v prestižní soutěži Stavba roku 2019.


Ájurvédský pavilon s velkorysým výhledem do okolních lesů je rozčleněn na diskrétní terasy, terapeutické místností, pracovny ájurvédských lékařů a well & spa zónu. K dispozici je vyhřívaný bazénem s několika hydromasážními lehátky, whirlpooly, sauna a pára s panoramatickým výhledem na okolí. Venkovní sluneční terasou volně přichází do místní přírody a navozuje pocit naprosté jednoty duše, těla a světa.

Pokud jde o ájurvédu, indičtí lékaři vám vysvětlí vše potřebné, ájurvédští kuchaři navrhnou nejvhodnější jídelníček a terapeuti a maséři se postarají o to, aby vaše tělo našlo potřebný odpočinek a harmonii. Ne nadarmo se 5000 let staré indické medicíně říká „matka všech léčebných metod“.

Jóga je sestrou ájurvédy a proto k Resortu Svatá Kateřina neodmyslitelně patří. Jógové lekce vedou zkušení lektoři pod vedením přední české instruktorky Zuzany Klingrové. Pořádají se též online jógové workshopy a každoroční akce Jóga Maraton. Jógové víkendy zaměřené na různé styly jógy, kde začátečníci najdou inspiraci a praktikující načerpají nové informace.  Více informací o Resortu Svatá Kateřina na katerinaresort.cz .

Soutěž

Ve čtvrtek 2.3. můžete soutěžit o pobytový balíček Nevšední wellness (všední dny na 3 dny/2 noci pro 2 osoby v pokoji superior).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama