Článek

RODINA ODVEDLE 2022 JE ZA DVEŘMI

Poslední listopadovou neděli se uskuteční setkání třiceti českých rodin a rodin cizinců ze třetích zemí u prostřených stolů. To vše v rámci projektu neziskové organizace Slovo 21 Rodina odvedle.

Autoři projektu si dali za cíl prostřednictvím neformálního setkání rodin odlišných kultur podpořit integraci cizinců žijících v České republice.

Jedna rodina se vždy ujme role hostitele a ve své domácnosti tak připraví jedno z 30 plánovaných setkání, které se uskuteční za přítomnosti asistenta. Rodiny jsou vždy párovány podle kritérií, jakými jsou věk, profese, zaměstnání, počet a věk dětí, zájmy, aby zúčastnění nalezli během oběda co nejvíce společných témat k rozhovoru a navázali vztahy, které budou úspěšně pokračovat i v budoucnu.

Zpočátku probíhá komunikace prostřednictvím krajských koordinátorů a následně asistentů setkání. Ti osobně kontaktují rodiny, podají jim informace o druhé rodině a průběhu setkání. U samotného setkání pak asistent v případě potřeby pomůže prolomit prvotní bariéry a případný stud.

Rodina odvedle patří mezi nejúspěšnější projekty podobného zaměření. Během sedmnácti let své existence během 838 setkání spolu ke společnému stolu zasedlo více jak 4 500 Čechů a cizinců. Projekt mimo jiné získal ocenění Social Marie za svoji originalitu a inovativní přístup integrace cizinců. Formát projektu převzalo dalších 7 evropských států, mimo jiné Portugalsko nebo Španělsko.

Termín setkání, 27. listopadu může být posunut nebo se jednotlivé obědy můžou uskutečnit v odlišných dnech, to vše s ohledem na aktuální koronavirovou situaci, popř. jediné důvody konkrétních rodin.

Rodiny, které mají zájem se takového setkání zúčastnit, se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře na webové adrese https://www.slovo21.cz/projects/rodina-odvedle-cz

Pro další informace související s projektem Rodina odvedle, žádosti o rozhovory a další můžete konstatovat PR projektu Vojtěcha Lavičku, info@slovo21.cz, telefon +420 777 767 968.

Tato aktivita probíhá v rámci projektu na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

reklama
reklama
reklama