Článek Soutěž

ROMANTICI ††† (CROSSES) POPRVÉ V ROXY

†††

6. 6. 24 ♦ Roxy, Praha

Synťáky a temné emoce: romantici ††† (Crosses) přijíždí na první českou show

††† neboli kapela multiinstrumentalisty Shauna Lopeze a China Morena z Deftones zahraje vůbec poprvé v Česku! Do Prahy přijedou krátce po vydání skvělé desky Goodnight, God Bless, I Love U, Delete. Sporadicky koncertující ††† vyprodali shows v New Yorku, San Franciscu a Los Angeles za pár minut. Jak to bude v Praze?

V pražském klubu Roxy se ††† (Crosses) představí 6. června 2024. Vstupenky za 695 korun jsou v prodeji na fource.cz a portálech GoOut a Ticketmaster.

††† vznikli jako kapela dvou přátel a z jejich hudby plné empatie to je dodnes poznat. Od raných EP až po aktuální desku se v ní odráží nejen témata, která oba muzikanty zajímají, ale i mimořádná tvůrčí synergie. „Mé texty nejsou příliš autobiografické, spíše než bych o emocích doslovně mluvil, snažím se je vykreslit,“ říká k tomu Moreno s tím, že ačkoliv se pořád věnují temným životním situacím, do jejich hudby vstoupilo mnohem více světla a optimismu. Na novém albu hostují El-P z Run the Jewels a Robert Smith z The Cure.

Když se před třinácti lety poprvé představili publiku, znamenalo to příjemný šok nejen pro fans Deftones. Synťáky a pronikavý vokál se tu prolínaly s přitažlivou melodikou a výsledkem byly písničky k nepoznání od tvorby domovských kapel obou muzikantů (Lopez hrál na kytaru ve Far). Nebýt tvárného, ale taky okamžitě rozpoznatelného zpěvu China Morena – jednoho z nejlepších metalových zpěváků, který tuhle škatulku ovšem vždy dalece překračoval.

Mezi jejich spolupracovníky se v průběhu let zařadili Hudson Mohawke či Machinedrum. Sám Moreno pak spojil síly s tak rozdílnými jmény jako Caroline Polachek, Cypress Hill anebo Isis, s jejichž členy působil ve skvělé kapele Palms. A byli to právě Morenovi Deftones, kdo naučil tolik metalových fans poslouchat jiné žánry a milovat The Cure.

vstupenky a událost Fource | https://fource.cz/cs/events/crosses-24/
facebookový event | https://www.facebook.com/events/377654648356228

Soutěž

V pondělí 3.6. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama