Článek Soutěž

ROMANTICKÁ KOMEDIE NEJHORŠÍ ČLOVĚK NA SVĚTĚ VSTUPUJE DO KIN

Nový film norského režiséra Joachima Triera Nejhorší člověk na světě, který filmový web Screen Daily popsal jako „hravý, sexy a zábavný“, vstoupí do českých kin 17. března. Vypráví o téměř třicetileté Julii, která hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když Julie potká mladého a okouzlujícího Eivinda… Snímek byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, kde se stal diváckým hitem a kde hvězda filmu Renate Reinsve získala cenu pro nejlepší herečku. Aktuálně může získat Oscara za nejlepší zahraniční film a nejlepší původní scénář. Čeští diváci ho měli možnost poprvé vidět na 55. ročníku MFF Karlovy Vary. 

Nespokojenost v době nekonečných možností

Po filmu Thelma se Joachim Trier rozhodl vrátit ke svým začátkům a natočit film o lásce a o hledání kompromisu mezi tím, jaké si představujeme, že budou naše životy, a tím, jakými nakonec ve skutečnosti jsou. Postupně přicházela postava Julie: spontánní žena, která hledá a věří, že může změnit svou identitu. Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. „Natočit film o lásce a nazvat ho Nejhorší člověk na světě má samozřejmě ironický nádech. Když přijde na vztahy a intimitu, má Julie po celý film pocit, že selhává. Cítí se jako nejhorší člověk na světe a ukazuje se, že podobný pocit osobního selhání zažívají i další postavy,“ vysvětluje Joachim Trier.

Zrodila se hvězda

V hlavní roli Julie, která se hledá v životě, v kariéře i ve vztazích, uchvátila diváky i porotu v Cannes svým přirozeným a okouzlujícím projevem herečka Renate Reinsve. Poprvé se objevila taktéž ve snímku Joachima Triera, a to v Oslu, 31. srpna. Od té doby hrála v řadě filmů, ale až ve snímku Nejhorší člověk na světě získala hlavní roli. „Jedním z důvodů, proč jsem tento film natočil byla právě Renate. Napsal jsem ho pro ni. Renate je odvážná a nemá problém ukázat nedokonalost, není vůbec ješitná. V jedinečné kombinaci se v ní snoubí lehkost i hloubka. Má vlohy pro komedii i drama,“ vysvětluje Trier. 

Nejhorší člověk na světě

Norsko / 2021 / 121 minut / premiéra: 17. března 2022

žánr drama/komedie

režie Joachim Trierscénář Joachim Trier, Eskil ■ kamera Kasper Tuxen Foss ■ střih Olivier Bugge Coutté 

hrají Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo, Hans Olav Brenner

stránka filmu  https://www.aerofilms.cz/nejhorsi-clovek-na-svete/ 

Soutěž

Ve středu 16.3. můžete soutěžit o dvě vstupenky (promítání 18.3. od 18,00 hodin).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama