Článek Soutěž

RYCHLÁ A NEKOMPROMISNÍ VTSS ZAHRAJE V PRAZE


VTSS (PL)
support Oli_n, Pink Concrete 2nd stage: Michael C (deephouse set)

Rychlá, drsná, nekompromisní. Martyna Maja alias Vtts zastupuje tvrdé a výbušné techno. Od polského Unsoundu a berghainský Säule přes milánské módní přehlídky až po velké festivaly typu Junction 2 či Possession, Vtts si hravě a rázně získala své publikum. Poprvé v Roxy nás VTSS donutí křičet v sobotu 29/4.

Chci všechno, říká pro Mixmag. Ten ji označuje za bouřlivou královnu raveu, která svými sety boří pravidla. Tracky Vtts na svých parties točí také Blawan, Nina Kraviz nebo Rebekah. Úderné techno v jejím pojetí koketuje s opojnou hudbou 90s. Vydává u Ninja Tune.

Po přesunu z Berlína do Londýna se Vtts setkala s radikálně odlišným přístupem a s tím spojenou možností znovu objevit samu sebe. „Jsem si jistější ve všech rozhodnutích a krocích, které dělám. Místo abych kolem nápadů, nálad a řešení chodila po špičkách, jdu do toho naplno a všechno si vyzkouším,” dodává. Rozmáchlou, brutální produkci na pomezí EBM a industriálu nyní střídá electroclash a její vlastní citlivé vokály.

Aniž by ztratila cokoli ze své síly, tahle underground heavyweight si osvojila popovou citlivost, podtrhuje v recenzi Resident Advisor kvality releasu Make You Scream (2022).

instagram.com/vtss.pl
soundcloud.com/vtss
facebook.com/vtssvtssvtss

reklama
reklama
reklama