Článek Rozhovor Soutěž

SALON DŘEVOSTAVEB PŘEDSTAVÍ TO NEJLEPŠÍ Z DŘEVĚNÉ ARCHITEKTURY

Festival a výběrová přehlídka současné dřevěné architektury, určená pro všechny zájemce o moderní stavby ze dřeva a udržitelný životní styl, se již po sedmnácté uskuteční od 25. do 26. března v Pražské tržnici v Holešovicích (hala 13). Nabídne bohatý program s řadou zahraničních i tuzemských hostů. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek večer 24. března v Centru architektury a městského plánování (CAMP) za účasti Carla Bäckstranda, architekta a jednoho ze zakladatelů mezinárodně úspěšného švédského studia White Arkitekter. 

Výstava, spojená s řadou přednášek a s doprovodným programem pro dospělé i děti, představí v Holešovicích 25 předních realizací dřevostaveb českých a slovenských architektonických studií a 4 zahraniční progresivní projekty. Návrhu instalace v rozlehlé hale č. 13 se ujal architekt Tomáš Bém, který se letos nechal inspirovat velkou plachetnicí vyplouvající k lepší budoucnosti udržitelné architektury a inovativních nápadů. Jak říká ředitel a zakladatel festivalu architekt Pavel Horák: „Věříme, že letošní Salon dřevostaveb bude po dlouhém období, které kulturním akcím nepřálo, opět inspirativní platformou pro osobní setkání odborníků, investorů, architektů i laické veřejnosti. Ať už plánujete stavět, hledáte architekta, stavební firmu, obchodního partnera, inspiraci, nebo se „jen“ chcete pobavit v zajímavých prostorách, které na tři dny provoní dřevo, jste velice vítáni!“

Součástí Salonu bude Ročenka dřevěné architektury 2022, která je tištěným doplňkem festivalu a zároveň svébytnou publikací prezentující kurátorský výběr nejvýraznějších dřevostaveb poslední doby. Navíc přináší zajímavé rozhovory s předními osobnostmi domácí architektonické scény a letos mimořádně také s architekty švédského studia White Architekter (www.whitearkitekter.com).

Na Salonu dřevostaveb 2022 vystoupí tito zahraniční hosté:

  • renomovaný italský architekt Peter Pichler – jeden z lídrů progresivního milánského studia Peter Pichler Architecture zaměřeného na kreativní dřevěnou architekturu (www.peterpichler.eu)
  • přední odborník na dřevěné konstrukční systémy Philipp Zumbrunnen z britské projekční a realizační kanceláře EURBAN (www.eurban.co.uk)
  • Andreas Breuss, rakouský architekt a pedagog (www.andibreuss.at)
  • autorka dřevných systémů a Junior Research Group Leader na University of Stuttgart Dr. Marie Davidová, která promluví na téma Dřevo jako primární médium k ekosystémům měst 

Těšit se můžete také na kavárnu s posezením s vůní dřeva, dětský koutek v živém lese a workshop s výrobou ptačích krmítek. 

Více informací: www.salondrevostaveb.cz 

FB: @salondrevostaveb; IG: @salon_drevostaveb

Rozhovor

22.3.2022 14:00

V úterý 22. března si ve 14 hodin budeme povídat o 17. ročníku Salonu dřevostaveb. Naším hostem bude Pavel Horák, ředitel a zakladatel Salonu dřevostaveb.

Soutěž

V úterý 22.3. můžete vyhrát dvě vstupenky na Salon dřevostaveb.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama