Článek Soutěž

ŠARY VARY STARTUJÍ 10. ČERVENCE

Oficiální ozvěny karlovarského filmového festivalu letos poprvé také pod širým nebem

Kdo nestihne navštívit Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, může zamířit na jeho oficiální ozvěny Šary Vary. Filmové perly z 57. ročníku prestižního festivalu tradičně přinesou pražská kina Světozor, Aero a Přítomnost. V Brně tentokrát tým z Univerzitního kina Scala pozve diváky na projekce pod otevřeným nebem. Návštěvníky čeká výběr nejzajímavějších titulů z karlovarského programu, mezi nimiž nechybí ani oceněné snímky z festivalu v Cannes. Šary Vary se konají v termínu od pondělí 10. do neděle 16. července.  

Na ty nejlákavější filmy z letošního festivalu ve Varech už se připravují kina v Praze i Brně. Jeden z oceněných hned v pondělí 10. července promítne kino Světozor. Největší zastoupení snímků však letos bude ze soutěžní sekce Horizonty. Na ozvěnách diváci spatří například osudovou romanci Minulé životy (Past Lives), dále Karaoke Blues (Fallen Leaves), film Akiho Kaurismäkijo oceněný Cenou poroty na festivalu v Cannes, napínavé rodinné drama Anatomie pádu (Anatomy of a Fall), vítěze Zlaté palmy ze stejného filmového festivalu. 

„Návštěvníci našich kin jsou zvyklí, že jim po skončení festivalu v Karlových Varech pravidelně přinášíme výběr toho nejlepšího,“ říká Anna Lísalová z dramaturgického týmu přehlídky Šary Vary. „Letos v tom pokračujeme a vybrali jsme opravdu skvělé tituly, na které se sami těšíme.“ 

Letos mají v programu silné zastoupení také tuzemští filmaři. Diváci se mohou těšit na adaptaci knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk, která hájí české barvy v Hlavní soutěži festivalu stejně jako detektivní drama Úsvit. K oběma zmíněným titulům chystají pro ozvěny některá kina projekci s debatou s tvůrci. Dále diváci uvidí české snímky Přišla v noci, Brutální vedro, Kulový blesk nebo kraťas Electra. 

„Ne všechna kina uvedou všechny filmy, takže doporučujeme divákům prostudovat programy každého z nich a sestavit si svůj individuální festivalový program,“ dodává Lísalová. Například žižkovské Aero uvede jako jediné v oblíbeném cyklu Legendy film Maminka a děvka (The Mother and the Whore) z roku 1973, Světozor zase chystá v rámci Dokumentárního pondělí vítěze festivalu Berlinale Na lodi Adamant (On the Adamant). Snímek Druhá šance (You Sing Loud, I Sing Louder), který v Karlových Varech představí britský herec Ewan McGregor, bude v rámci přehlídky Šary Vary k vidění pouze ve Světozoru.

V Brně se ozvěny přesouvají z důvodu dočasného uzavření promítacího sálu Univerzitního kina Scala do letního kina. „Ozvěny karlovarského festivalu pořádáme každý rok a vždy je to divácky oblíbená událost, která nabízí divákům pestrý výběr festivalových filmů,“ říká Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala. „Letos budeme promítat ve Scalním letňáku: Filda. Těšíme se a věříme, že přehlídka získá nový a pod širým nebem zajímavý rozměr.Scalní letňák: Filda se nachází na půdě Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a projekce zde začnou vždy od 21:30.

Více informací najdou diváci na webu www.ozvenyvaru.cz a na stránkách jednotlivých kin:

Událost na Facebooku 

Soutěž

V pondělí 10.7. můžete soutěžit o dva vstupy na film Anatomie pádu (14.7. 20,30 hod).

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama