Článek

SHHT A MMNK NA DVORKU V MEETFACTORY

SHHT (BE) + MMNK (CZ)| KONCERT NA DVORKU

Pětice kosmických zvukonautů přiveze ve sváteční červencový den do smíchovské továrny svůj space rock pro novou generaci. Shht jsou notoricky známí svými výbušnými, participativními live shows. Hudba této bláznivé sestavy z Gentu je založena na hutných syntetických basových linkách, noisu, dekonstrukci a rekonstrukci. Eklektický post-popový mokrý sen.

Na konci roku 2018 vydali svůj debut Love Love Love. Každé slovo „Love“ v názvu alba představuje jinou konotaci tohoto pojmu – přímočaře od triviálního používání slova láska na sociálních sítích, přes silně pozitivní vztah mezi blízkými až po nejintimnější verzi lásky mezi milenci. Love Love Love je pokusem přenést energii z koncertů do nahrávky, která je co nejvíce poslouchatelná. Zároveň si chtěli zachovat svoji absurditu, podivínství a prvky překvapení.

O dva roky později se Shht vrátili s deskou Noneketanu – svěžím a přímočařejším zvukem, který stále zní pozoruhodně odlišně od čehokoli jiného. Dalo by se říct, že intergalaktický zvuk předchozích nahrávek Shht úspěšně přistál na planetě Zemi. Jako obvykle jejich zvuk stále překračuje všechny hranice žánrů. Od noisu přes krautrock, dekonstruovaný pop až po wagnerovský klasicishhtmus. V textech se zabývají existencialismem, vesmírem, náboženstvím, penězi, sociálními rozdíly, životem v celé jeho absurditě a samozřejmě láskou.

Kromě báječných koncertů si získali popularitu v Belgii díky čtyřem singlům, které hrálo i slavné rozhlasové Studio Brussel. Seznam umělců, kteří je ovlivnili, je stejně pestrý jako jejich tvorba: Oizo, Kanye West, The Beatles a belgická skupina Raketkanon. Shht, kteří dříve hráli na koncertech od Best Kept Secret festivalu v Nizozemsku po jihoafrický festival Oppikoppi, přivezou letos v létě svůj koncert na dvorek MeetFactory.

Host:
★ MMNK
České texty, surová rytmika, ostré riffy, nadžánrová směs hudebními kritiky popisována jako mix poťouchlosti Pražského výběru s úderností Red Hot Chilli Peppers. Jejich debut Uměnení 2: Ohnivá pomsta vyšel v únoru na brněnském labelu Kabinet Records. Mísí se na něm posthardcore, prog, math rock, art rock, noise, pop, brněnská alternativa nebo jazzové breaky a drzý, sebejistý floutkovský vokální projev a kinky rap.

SHHT (BE) + MMNK (CZ)| KONCERT NA DVORKU

6. ČERVENCE 2022

Vstupenky:
240 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
300 KČ na místě 

Předprodeje:
GoOut a www.meetfactory.cz.

Pořádá MeetFactory, o. p. s.

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/shht-be

reklama
reklama
reklama