Článek

SHOTGUN FESTIVAL LETOS SLAVÍ 20 LET

Kdo by si tenkrát pomyslel, že vydržíme takto dlouho? 20 let od doby, kdy jsme poprvé rozzářily prostory amfiteátru u Kristýny v Hrádku nad Nisou. Tolik krásných vzpomínek a skvělých umělců co si u nás zahrálo. Jednou jsme i dokonce dobyli hrad, kdy se v roce 2014 náš festival přesunul na nádvoří hradu GRABŠTEJN.

Vzpomínáme na ročník 2010, kdy město Hrádek postihli masivní záplavy, a tak jsme místo obřího festivalu uspořádali pár dobročinných akcí a koncertů na podporu lidí z postižených oblastí. Covidový ročník, kdy nic nebylo jasné a všichni jsme se báli. Opatření se měnily ze dne na den a vidina na uspořádání festivalu byla mizivá. Zvládli jsme to, a po zredukování festivalu a razantních změn se nám podařilo covidový ročník uspořádat nad naše očekávání.

Letošní ročník se nese v duchu narozeninové oslavy. Dort, fáborky a spousta přátel s rodinou. Opět útulnější prostředí a lineup poskládaný z nostalgicky známých tváří a progresivními nováčky na scéně. Tahák letošního ročníku je skvělá producentka POYLGONIA pocházející z Mnichova. Zakladatelka labelu IO,  jejiž hudební identita je zabalena do žánrů hypnotického techna, downtempa a ambientu. Své selektorkské umění přijede ukázat i velmi uznávaná LUX z německého liepzigu. Její pojetí retro zvuku převedeného do současnosti nám bere dech a už se moc těšíme na její vystoupení.

Další perlou lineupu je již skoro domácí Philipp Otterbach z berlínského labelu Rio, který dorazí podpořit naše oslavy společně s naším rezidentem Raphaelem Kosmosem, zakladatele čerstvě vzniklého labelu Späti records. Dalším rezidentem je pražský producent, ale také DJ a performer Elektrabel, který vystoupí se svým live projektem. 

Za domácí headlinery se představí Alfred Czital z více než ceněného labelu Harmony Rec. který založil společně s YANem. Alfredova tvorba nás fascinuje už pár let a dychtivě sledujeme jeho hudební růst od počátků. Alfred se i nechá slyšet, že aktuálně pracuje na svém debutovém albu, které by mělo spatřit světlo světa co nevidět. Že by letos na Shotgunu představil svůj projekt vůbec poprvé? Necháme se překvapit. Pokud očekáváte pořádnou show, Tom Holič se o to určitě postará. Jak jméno napovídá, Tom je opravdu holič (barber). Pod rouškou noci ovšem vymění holící strojek za sequencer, nůžky za dětskou trumpetku a rozjíždí Live set plný emocí a prapodivných zvuků za doprovodu různých hudebních nástrojů a syntezátorů.

A ano, po zbytek víkendu se i od Toma můžete nechat ostříhat. A pokud se chcete jenom tak pohupovat a nechat se unášet barevnými tóny a něžnými rytmy, St. Jakob společně s producenti ze stáje Moving Pictures –  Roman Rai a Equi jsou ta správná volba. Po 9 leté pauze si i na festivalu zahraje jeho zakladel Mooris, spolu se svým parťákem Moreti. Hlavní lineup uzavře po vzoru loňského ročníku Dj a Producent Kletis, jehož produkci můžete slyšet na zahraničních labelech jako Diffuse Reality (ES), Accent Records (FR), nebo Blue Night Jungle (FR).

Pokud vám ale hlavní lineup nestačí, na denní stagi přes sobotní odpoledne chystáme opět oživit areál pro přeživší i nově příchozí. Postará se o vás liberecká vycházející hvězda Olga Zhaldak s velmi vytříbeným hudebním vkusem. Táborský rodák a zakladatel festivalu Transforma PICAPICA. Dnes již DJské legendy Vik s Edou a Stanzim z Radio1. Zakončené live setem při západu slunce od Davida Herziga /aka Lotus Wash.

Celý festival nám opět rozsvítí brněnské uskupení MAESS, které je zodpovědné za krásně ozdobený festival již čtvrtým rokem.

Po celou dobu festivalu se můžeme těšit na catering od pražské restaurace Meatcraft, která nás zásobuje svými burgery, pastrami sendviči nebo domácími klobáskami. O kousek vedle poteče káva a čaj od Nordbeans a jistě i něco sladkého k zakousnutí od Bistro Široká. To se postará i o hangover food na denní program, který začíná v sobotu odpoledne se startem prvního denního umělce. Silný vývar, pořádně masné jídlo, a i něco pro vegetariány.

Letošní ročník je unikátní hned z několika pohledů, 20 let své existence přináší velkou zodpovědnost. Připravili jsme tak speciální edici merche jako trika a plátěné tašky. K tomu všemu máme jedno velké překvapení, které odtajníme v průběhu srpna. Kdo je nedočkavý, bude si moct pořídit tašku nebo triko na Warm up akci 21. srpna na pražském Stalinu. Nebo se přijet podívat do sousedského Cottbusu v Německu. Kdy 28. 8. tam představíme náš festival v klubu Bunter Bahnhof a pokusíme se společně s rezidenty Mooris/Raphael Kosmos/Kletis  tamním nastínit atmosféru a kouzlo Shotgun Festivalu.

Omezení budou a musíme s nimi počítat i u nás!  Při příchodu musí všichni návštěvníci prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu: 

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
  • absolvovat samotest na místě a prokázat se negativním výsledkem
  • doložit prodělání potvrzeného onemocnění covidem-19 (max.180 před)
  • aplikaci očkování proti covidu-19, od poslední dávky max.14 dnů

pátek 10. až neděle 12. září

v areálu Kristýna, Hrádek nad Nisou.

Těšíme se, vidíme se.

www.shotgunfestival.com

Tickes: https://goout.net/en/shotgun-festival-2021/szjaler/

Podcasts: https://soundcloud.com/shotgunfestival

Event: https://fb.me/e/3tMvTsCOS

reklama
reklama
reklama