Článek

SMRŠŤ NOVÉHO A OVĚŘENÉHO TECHNA V ROXY

V Dlouhé 33 pro vás chystáme každý víkend pořádný rave! 

V pátek 31/3 se vrací Fjaak, jejichž analogová produkce osciluje mezi power housem a bouřlivým technem, v sobotu 1/4 poprvé do Prahy přijíždí Anna s nemilosrdně tepajícím trackem Forever Ravers navrženým tak, aby rozpálil každý dancefloor. 

Velikonoční pátek patří Samě’ Abdulhadi, jejíž tvorba je elektrizující a katarzní, zároveň pro mnohé představuje víc než jen hudbu – hrdá a aktivistická Sama‘ Abdulhadi je považovaná za symbol svobody a odporu. V české premiéře v Roxy představí úderný, otřásající set v pátek 7/4.

Další premiéra patří Cltx, který se vzhlédl v rychlém a industriálním technu. Když by se měl popsat jedním slovem, s šibalským úsměvem říká bezohledný. V Berlíně usazený Clément Teixeira alias Cltx těží z energie warehouse parties. Do Roxy zavítá v pátek 21/4.

Dancing ’til we die – tak zní heslo labelu HEX, který přichází s žánrovým amalgánem techna a metalu. Paolo Ferrara, který do Roxy zamíří den na to v sobotu 22/4, je zastáncem těžkých, nemilosrdných zvuků. Jeho sety jsou ovlivněny EBM, novou vlnou a heavymetalem. Dochází v nich na remixy Marilyna Mansona (Tainted Love) anebo Rammstein (Du Hast). 

Závěr měsíce patří jménům Dax J a VTSS. Těžké, každým úderem nekompromisní techno představuje Dax Heddon alias Dax J, který se z pirátských rádií dostal na obálky časopisů, ze zákulisních večírků na pozici headlinerů raveů, a přitom zůstal věrný undergroundu a vlastnímu osobitému stylu. V české premiéře strhne Roxy v pátek 28/4. 

Vtss se dá popsat slovy rychlá, drsná, nekompromisní. Martyna Maja zastupuje tvrdé a výbušné techno. Od polského Unsoundu a berghainský Säule přes milánské módní přehlídky až po velké festivaly typu Junction 2 či Possession, Vtts si hravě a rázně získala své publikum. Roxy si omotá kolem prstu v sobotu 29/4.

Nadcházející akce v ROXY Prague:

31/3    ➔ Fjaak

1/4      ➔ ANNA

7/4      ➔ Sama’ Abdulhadi

21/4    ➔ CLTX

22/4    ➔ Paolo Ferrara

28/4    ➔ Dax J 

29/4    ➔ VTSS

5/5     ➔ Magdalena 

12/5    ➔ Chase & Status

13/5    ➔ ØTTA

19/5    ➔ Skream 

20/5   ➔ Giorgia Angiuli

26/5    ➔ HAAi

10/6    ➔ I Hate Models

16/6    ➔ Ki/ki

24/6    ➔ Jude & Frank

16/10 ➔ Postmodern Jukebox

reklama
reklama
reklama