Článek Soutěž

SNÍMEK HRANICE LÁSKY JE V KINECH

Po světové premiéře na festivalu v Karlových Varech, kde získal cenu FIPRESCI a stal se jedním z nejvíce probíraných filmů, se snímek Hranice lásky za necelé dva měsíce dostane do všech kin po celé republice. Tvůrci nyní odhalili trailer, který představuje Hanu Vagnerovou jako ženu, jež se rozhodne vztah se svým partnerem otevřít experimentům v sexuální oblasti. „Je to pro mě navíc první autorská zkušenost,“ přiznává herečka.

Rozhodli jsme se tak prozkoumat vztahy mladých lidí v dnešní době, jak vlastně vypadají, a jestli vůbec mají nějaké hranice,“ vysvětlil spoluautor scénáře a režisér snímku Tomasz Wiński. Scénář filmu Hranice lásky začal získávat první obrysy v roce 2015, natáčelo se v roce 2020 a nyní snímek konečně čeká cesta českými a posléze i zahraničními kinosály. „Byli bychom rádi, kdyby vyprovokoval debatu, vyvolal emoce, zasáhl diváky a nenechal je lhostejnými. První reakce diváků v Karlových Varech byly přesně takové a my doufáme, že to bude podobné i u ostatních,“ dodal režisér.

Snímek je poměrně odvážný i svými explicitními scénami. „Nešlo nám ale o žádnou vulgaritu, senzaci, chtěli jsme jen zaznamenat naprostou intimitu, která diváky vtáhne natolik, že budou mít pocit, jakoby vztah té dvojice žili s nimi,“ vysvětlila Hana Vagnerová, jejíhož partnera ztvárnil třicetiletý Matyáš Řezníček. „Trvala jsem na tom, že to musí hrát Slovák. Nedovedla jsem si v té roli představit nikoho ze známých českých herců, nikdo mi do té role neseděl. Pak nám režisér Olmo Omerzu řekl o Matyášovi, ten přišel na casting, a bylo to jasné. Je to neuvěřitelný talent,“ dodala herečka.

Musím přiznat, že jsem se toho trochu bál. Scénář byl tak intimní a my jsme se s Hankou neznali, takže jsem se obával, že nemusí zafungovat chemie mezi námi. Ale klaplo to skvěle! Při přípravě jsme o těch věcech dokázali otevřeně a upřímně komunikovat, říct si, kde máme každý hranice při intimních scénách, a před kamerou jsme pak mohli být bezprostřední,“ svěřil se představitel Petra Matyáš Řezníček.

Ten má ve filmu milostnou scénu i s Eliškou Křenkovou. I oni dva se předtím znali spíš zběžně. „Bylo to zvláštní, když jsme se po sobě měli ‚plazit‘, ale dohodli jsme se na určitých věcech a dopadlo to dobře. Není to zbytečně sprosté, ale je to silné,“ popsala natáčení herečka. Jejího oficiálního partnera, se kterým má otevřený vztah, hraje Martin Hofmann. „Ten film vypráví hlavně o emocích,“ doplnil herec.

Soutěž

Ve středu 2.11. můžete soutěžit o dvě vstupenky na film (Světozor Praha, 6.11.15,45 hod.) .

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama