Článek Rozhovor

SOHN V MEETFACTORY

SOHN with Liam Mour

12. 09. 22 • MeetFactory, Praha

Trvalo to čtyři a půl roku, ale dočkali jsme se. Britský hudebník Sohn konečně vydal novou emotivní skladbu Figureskating, Neusiedlersee, kterou navíc láká na chystané album. To představí už 12. září naživo i v Praze v klubu MeetFactory. Vstupenky (550 Kč) budou v prodeji od 13. května na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Skladba je inspirována písní Alice písničkáře Toma Waitse a pojmenovaná po rakouském jezeře Neusiedlersee. Podle Sohna pojednává o jeho minulých vztazích a snaze udržet intenzitu typickou pro začátek každého nového vztahu. „Metafora bruslení po zamrzlé hladině a vyrývání jmen do ledu mě opravdu zasáhla, s každým dalším objetím se totiž tahle činnost stává nebezpečnější,“ dodává Sohn.

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn. Debutové album Tremors se svou uhrančivou kombinací romantického vokálu a analogových syntezátorů sklidilo ohlasy od Pitchforku po The Guardian a předcházelo spolupracím s Rihannou nebo Banks a remixům pro jména jako Disclosure a The Weeknd.

Pro v Británii narozeného umělce je typické, že každou desku tvoří na jiném místě. Jeho debut Tremors (2014) vznikl v Rakousku, odvážnější Rennen (2017) v Kalifornii. Aktuální album zase nahrával v domácím studiu v Katalánsku. Pětileté čekání na nový materiál svým fanouškům nedávno zkrátil živým albem s nizozemským orchestrem Metropole Orkest.

facebookový event: https://www.facebook.com/events/404307511316971

event na webu Fource: https://fource.cz/cs/events/sohn-22/

Rozhovor

12.9.2022 14:00

Na Radiu 1 si budeme povídat o koncertu, tkerý proběhne 12.9. v MeetFactory.

reklama
reklama
reklama