Rozhovor

SOUNDTRACK OF PRAGUE: WWW NEUROBEAT + VISION OF 1994

Kulturní platforma GOODGOOD a CAMP (Centrum architektury a městského plánování) vás zvou na další díl cyklu Soundtrack of Prague na kterém 15.10. vystoupí pražská kapela WWW Neurobeat. Ta zde pokřtí vinyl jejich první desky Neurobeat z roku 2006. 15 let od vydání této desky, která byla také první releasem u vydavatelství Bigg Boss. Jejich debut byl ve své době žánrově velmi průkopnický, kombinoval progresivní elektroniku a experimentální rap. Abstraktní a surrealistické pohledy na město a městský život reflektovali v textech a ve vizuální podobě hudebník Ondřej Anděra a výtvarník Lubomír Typlt, který je regulérním členem kapely i když nevystupuje na pódiích. I speciálně k této akci vznikne video materiál určený na unikátní promítací plochu v CAMPu (24x4m), který vystoupení kapely doplní. Historie WWW sahá až do poloviny devadesátých let, kdy kapela byla jedním z průkopníků hip-hopu v ČR. Od té doby je neodmyslitelně spjata s městskou kulturou a to až do současnosti, kdy si jejich hudba nadále a nesmlouvavě razí svůj vlastní žánr s výrazným vizuálním kontextem.

Před kapelou vystoupí dj a producent Vision of 1994. Jeho album „Concrete Memories“ vytvořil jako soundtrack pro procházku „betonovým světem“ sídlištěm, které ho v dospívání silně ovlivnilo. Na akci představí i novinky z nadcházející desky „Defragmented Dream“.

Cyklus Soundtrack of Prague se zaměřuje na audiovizuální projekty a hudební interprety, kteří se ve své tvorbě zabývají městskou tematikou.

Vstupenky v předprodeji na GoOut.
https://goout.net/…/soundtrack-of-prague-www…/szjpnxr/

Rozhovor

14.10.2021 14:00

Ve čtvrtek ve 14:00 si na Radiu 1 budeme povídat s Ondřejem Anděrou.

reklama
reklama
reklama