Článek

SRDÍČKOVÉ DNY

Podzimní Srdíčkové dny

V týdnu od 20. do 24. září pořádá Život dětem o.p.s. jako každým rokem tradiční Srdíčkové dny. Studenti středních škol a učilišť vyjdou do ulic svých měst po celé republice, aby kolemjdoucím nabídli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Tentokrát si můžete zakoupit magnetky se zvířátky za 30 Kč, barevné magnetické kolíčky za stejnou cenu nebo barevné magnetické záložky ve tvaru srdíčka za 35 Kč. Výtěžek sbírky je určen už tradičně rodinám s vážně nemocnými dětmi, které zvlášť v současné době jsou odkázány na pomoc ostatních ještě více než kdy jindy.

Tváří podzimních Srdíčkových dnů je malý Míša, který trpí spinální svalovou atrofií. Jedná se o vážné nevyléčitelné genetické onemocnění, při kterém malému Míšovi postupně ochabují svaly, začne mít problémy s pohybem, polykáním, nakonec i s dýcháním, může skončit na umělé plicní ventilaci, a nakonec i umřít. To se dozvěděli rodiče, když si vyslechli synovu diagnózu. Byl to pro ně velký šok. Naděje jim svitla v podobě velmi drahého léku Spinrazy, který se třikrát ročně aplikuje v oblasti bederní páteře do páteřního kanálku. Tento lék sice nedokáže spinální svalovou atrofii vyléčit, ale umí ochabování svalů pozastavit. K tomu je zapotřebí pravidelně několikrát ročně rehabilitovat, jenže tyto speciální rehabilitace jsou drahé a zdravotní pojišťovny je nehradí. Míšovi můžeme pomoci my ostatní a dát mu tak naději na jeho první krůček. 

Pomozte Míšovi a dalším vážně nemocným dětem na jejich těžké cestě životem a kupte si od dobrovolníků některý z našich sbírkových předmětů. Sbírka probíhá také online na webové stránce www.srdickovedny.cz, kde je možné si zakoupit virtuálně srdíčko nebo obrázek se zvířátky za 30 Kč. Další možností je také obrázek „Dávám srdce dětem“ za 100 Kč, 300 Kč nebo 500 Kč. Obrázky k Vám po zaplacení dorazí e-mailem. 

Přispět nemocným dětem můžete také zakoupením sbírkových předmětů v e-shopu na www.zivotdetem.cz nebo zasláním dárcovskou SMS ve tvaru DMS ZIVOTDETEM60 na číslo 87777, nebo zaslání příspěvku na sbírkový účet 83297339/0800 s variabilním symbolem 1234.

Život dětem o.p.s. děkuje všem laskavým lidem za pomoc nemocným dětem, ke kterým osud nebyl milosrdný. Bez naší podpory se tyto děti neobejdou.

reklama
reklama
reklama