Článek

STRAHOVSKÝ STADION SE NA TŘI DNY OTEVŘE VEŘEJNOSTI

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo například Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů. Vstupné je dobrovolné. 

Vedle programu o době, kdy jsme za svobodu sami bojovali, budou moct návštěvníci na Strahově vidět vraky aut z kyjevské oblasti. Ty ukazují, jak vypadá válka dnes a představí příběhy těch, kterým převrátila život naruby. 

Na festivalu nebudou chybět ani programové sekce věnované 20. století, jehož dokumentaci se Paměť národa primárně věnuje. V rámci bohatého programu můžete diskutovat například s historikem Eduardem Stehlíkem nebo s Václavem Marhoulem po promítání jeho filmu Tobruk. Na večerních koncertech zahrají také Jaroslav Hutka, Vladislav Merta, Igor Orozovič a další interpreti. Děti se mohou vydat po stopách prapodivných tvorů Pižďuchů, zahrát si obří piškvorky nebo tvořit ve výtvarném koutku. Připravena jsou divadelní představení, výstavy, podcast Dobrovský & Šídlo naživo. A Strahovským stadionem a jeho historií vás provede průvodce v rámci komentovaných prohlídek.  

Podrobný program zde.

reklama
reklama
reklama