Článek Rozhovor Soutěž

SUNNBRELLA POPRVÉ NA PULZ V AKROPOLI

Sunnbrella 5. června vystoupí v rámci série PULZ poprvé v Paláci Akropolis

Žižkovský Palác Akropolis rozpulzují ve středu 5. června kytary, barvy a psychedelie. Vystoupí nadžánrová kapela Sunnbrella a tuzemská hudebnice Karolína Beranová se svou kapelou.

Multinárodní a multižánrová kapela Sunnbrella propojuje umělce z Česka, Kanady a Anglie. V jejím čele stojí hudebník David Žbirka, který má na kontě mimo jiné i několik Cen Anděl. Debutové dlouhohrající album Heartworn v čele s hitem Fever Dream patří k nejzajímavějším (částečně) tuzemským nahrávkám, co loni vyšly. Shoegaze melancholii zde doplňují svěží dreampopový sound a ozvěny devadesátkových rave parties. O neodolatelnosti živých koncertů Sunnbrella se české publikum přesvědčilo třeba na minulém ročníku festivalu Pop Messe v Brně. Nyní se skupina chystá do Prahy, v Paláci Akropolis vystoupí vůbec poprvé.

Jako support vystoupí Karolína Beranová, která se řadí mezi mladé české písničkářky s osobitým zvukem i stylem, opakovaně na sebe upozorňuje díky poutavým koncertům – například jako předskokanka slovenských Tolstoys. Kombinace citlivých akustických písní a psychedelických indiepopových hymen vynikala už na předloňském EP please be gentle. Teď Karolína s kapelou pracuje na debutovém albu. Skladby z něj zazní už na pražské červnové show.

Večer završí afterparty ve spolupráci s Akropolis Underground, na které zahraje DJka Princezna Víčko. Vi Huyen Tranová je zpěvačka, producentka a performerka z Prahy. V roce 2018 založila elektronickou kapelu Viah. DJkou se stala až poměrně nedávno, zvolila si totiž netradiční cestu – tedy že se od skládání vlastní hudby posunula k DJingu. Tento postup jí však dovolil přistoupit k hraní s určitou muzikální citlivostí a smyslem pro rytmický detail. Ve své praxi se často obrací k chůzi pozpátku jakožto formě uměleckého vyjádření. Její sety jsou jiskřivě elektronické, snad až hřejivě komunitní, a soustředěné na roztancování každého milimetru vašich těl. Žánrově se uchyluje k melodickému housu a technu, zpívané elektronice i rapu.

Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

PULZ: Sunnbrella + Karolína Beranová + Princezna Víčko

5. 6. 2024 / 19:30 / vstupenky: https://goout.net/cs/listky/pulz-sunnbrella+karolina-beranova+princezna-vicko/emiw/

Rozhovor

S kapelou Sunnbrella si budeme povídat v pondělí 3. 6. ve 14 hodin.

Soutěž

V pátek 31.5. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

 

Herní řád →
reklama
reklama
reklama