Článek

SVĚTOVÉ HVĚZDY FILMOVÉ HUDBY NA COMPOSERS SUMMIT 2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na druhý ročník Composers Summit 2023

Jedinečnou zkušenost v oblasti audiovizuální tvorby nabídne druhý ročník Composers Summit Prague. Ve dnech od 14. do 20. dubna 2023 zavítají do Prahy světové hvězdy filmové hudby, mezi nimi autor hudby k filmům Shrek a Letopisy Narnie Harry Gregson-Williams, držitel Oscara za film Pí a jeho život vítěz Emmy i Zlatého glóbu Mychael Danna. Šestidenní summit nabídne dva koncerty a více než 40 speciálních eventů, které povedou hollywoodští skladatelé osobně. Zvýhodněné akreditace zakoupíte už nyní na webových stránkách www.composers.cz

V rámci Composers Summit Prague 2023 se v pražském centru uskuteční více než 40 workshopů, diskusí, přednášek a dva tématické koncerty se světově uznávanými skladateli. Unikátní předností akce je možnost spolupracovat se všemi hvězdnými hosty, tvořit s nimi nová díla a sdílet zajímavé zkušenosti. V rámci programu proběhne i speciální část věnovaná hudbě v gamingu a trendům v moderní výbavě nahrávacích studií. 

“Po velkém úspěchu prvního ročníku a účasti velkých světových hvězd audiovizuální hudby, jsme se rozhodli uspořádat další ročník a to tak, že bude jednou z největších akcí tohoto typu v Evropě.” říká za pořádající společnost Soundsgate Alexandr Smutný.

Na zahajovacím koncertu zazní v podání Českého národního symfonického orchestru  suity a titulní melodie od všech vážených hostů summitu, kteří si je i osobě oddirigují. Koncert i samotný summit je naprosto unikátním setkáním věhlasných hudebních skladatelů nejen z Hollywoodu. Zúčastní se například držitelka Grammy Nan Schwartz, Christopher Young, Chris Egan, Conrad Pope a další úspěšní skladatelé z celého světa. O zkušenosti z praxe se podělí i špička domácí scény – držitel Českého lva Petr Wajsar, Tomáš Živor nebo Dominik Svoboda.

Druhý koncert hostí 18.4. 2023 v Obecním domě hlavní hvězdy summitu – autora hudby k filmům Pí a jeho život, Moneyball nebo Little Miss Sunshine Mychaela Dannu a tvůrce hudby k filmu Shrek, Letopisy Narnie či Království nebeské Harryho Gregsona-Williamse. Vstupenky na oba koncerty lze zakoupit přes TICKETPORTAL.CZ

Novinkou pro letošní ročník bude soutěž mladých skladatelů hudby v audiovizi pod záštitou OSA, v rámci které, bude oceněn absolutní vítěz i nejlepší český skladatel. O vítězi rozhodne odborná porota složená ze členů Advisory Board Composers Summit Prague. V čele Advisory Boardu stojí nejúspěšnější český skladatel v Hollywoodu Elia Cmíral. Celý summit proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. 

„Plánujeme se více zaměřit na setkání hvězdných hostů s dalšími profesionály i publikem. Chceme oceňovat díla, která vzniknou v průběhu summitu a i z tohoto důvodu vznikla komise, která spoluvytváří program i soutěže.” vysvětluje Cmíral.

www.soundsgate.com

reklama
reklama
reklama