Článek

SYNAPSE KNOWLEDGE 2021: DVA DNY HUDEBNÍCH VÝZEV A INSPIRACÍ

Každoroční setkání hudebních tvůrců ve smíchovské továrně letos představí sérii přednášek, workshopů a masterclassů (nejen) o produkci, self-managementu, songwritingu, modulárech, duševním zdraví, genderu a penězích v hudebním průmyslu

Hlavní součást letošní edice Synapse Knowledge je již tradičně podzimní dvoudenní setkání přímo v MeetFactory, jehož cílem je dlouhodobá podpora domácího i evropského hudebního podhoubí a nezávislé scény skrze sérii přednášek, workshopů, poslechových sessions a masterclassů.

Letošní program proběhne 15. a 16. září a nabídne rozmanitý výběr lokálních i zahraničních tvůrců a lektorů. Rasmus Stolberg z dánského tria Efterklang promluví o vzniku kapely a jejím chodu jak z uměleckého, tak businessového úhlu pohledu. Katarzia připravuje přednášku o self-managementu, budování kontinuity na lokální scéně, o DIY technikách v produkci i slastech a strastech života z koncertu na koncert. Účastníci se mohou těšit také na Marii Bláhovcovou z exkapely Kieslowski, Monster z polského kolektivu Oramics, audio umělkyni Lucii Štěpánkovou aka Avsluta, která představí svoji připravovanou novou desku, Yantan Ministry, Amaka z Golden Hive Studios, který bude mluvit o kreativním a technickém uchopení nahrávacího procesu ve studiu  nebo také Tomáše Havlena z projektu post-hudba.

Registrace pro účastníky probíhá do 10. 9. 2021 na odkazu rebrand.ly/SK2021. Přednášek a workshopů se mohou účastnit pouze registrovaní účastníci a budou probíhat v českém a anglickém jazyce bez tlumočení.

Veřejnou částí programu, která je přístupná zdarma a bez registrace, bude úterní zahajovací večer s přednáškou s Pavlem Turkem o proměnách současné hudební scény následovanou DJ setem Culture Pizza (Mad Human Records) a také závěrečný čtvrteční koncert Synapse Knowledge x SHAPE: Avtomat, Yantan Ministry & Avsluta.

Aktuální edice projektu Synapse Knowledge odstartovala už na jaře online přednáškou s Emikou, v Berlíně usazenou producentkou s českými kořeny. Ema tento rok slaví desáté výročí od releasu svého eponymního debutu a v květnové digitální masterclass promluvila nejen o své dosavadní tvorbě, ale také o práci pro Native Instruments, posunu od elektroniky k orchestrálním nahrávkám, crowdfundingu, živém vystupování i řešení aktuální pandemické situace v kontextu hudebního světa.

V červenci jsme na virtuální přednášku navázali čtyřdenním hands-on workshopem v pražském nahrávacím studiu Golden Hive. Jeho účastníci se podíleli na tvorbě singlu kapely Poslední Kovboj, čerstvého projektu Lukáše Vydry (Mayen, Dukla), osahali si špičkovou studiovou techniku a prošli si celým kreativním procesem od preprodukce přes technické přípravy, nastavení nahrávání, produkci, postprodukci až po samotný mixing a mastering.

Odkazy:
Synapse Knowledge 2021 web MeetFactory

Synapse Knowledge 2021 registrační formulář

Synapse Knowledge 2021 FB event

Synapse Knowledge x SHAPE: Avtomat, Yantan Ministry & Avsluta

SHAPE platform

Rasmus Stolberg (Efterklang)

Yantan Ministry

Katarzia

Amak (Golden Hive Studios)

Avsluta

Marie Bláhovcová (ex-Kieslowski)

Tomáš Havlen (post-hudba)

Oramics

Avtomat

reklama
reklama
reklama