Článek Rozhovor

TEDXNÁRODNÍ SE MĚNÍ NA TEDXPRAGUECOUNTDOWN

Červnová konference bude zaměřena na otázky lidské síly a společenské moci

Future of Power. Moc a síla. Jedinec a společnost. Tady a teď versus budoucnost. To je jen pár hesel, které charakterizují letošní konferenci TEDxPragueCountdown, která proběhne 8. června v nadčasové budově kampusu ČSOB v ulici Výmolova na Praze 5.

O rozšíření obzorů, nahlížení problémů jinou optikou a potřebných krocích směrem k budoucnosti pohovoří odborníci z různých odvětví. K řečníkům pro letošek patří například slovenská modelka Liberty Blake Simon, psycholožka a sociální inovátorka Soňa Holúbková, egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, transformační kouč Zdeněk Štěpánek, mladá klimatická aktivista Klára Bělíčková, politička a koučka Jasna Flamiková či Patrik Meliš-Čuga, vedoucí AI Center of Excellence v PWC. Přednášky doprovodí i kulturní program a umělecká instalace, v ceně vstupenky je kromě vstupu na konferenci také celodenní rostlinné občerstvení, prostor pro networking s řečníky a komentovaná prohlídka kampusu ČSOB.

Tato stavba získala nejvyšší mezinárodně uznávaný certifikát LEED Platinum v oblasti navrhování a výstavby environmentálně šetrných a udržitelných budov. Posledních pár lístků v kategorii “early bird” je nyní k dispozici na platformě GoOut.

Dříve TEDxNárodní spojila síly s organizátory pražských TEDx talků a nově se přejmenovala na TEDxPragueCountdown. Toto spojení má za cíl ještě více propojit organizátory, speakery i publikum v Česku, kteří navazují na práci a myšlenky světově známého nezávislého hnutí TED. „Během prací na projektu TEDxNárodní jsme se setkávali s pražskou TEDx komunitou, která pod hlavičkou TEDxPrague pořádá již od začátku perfektní eventy. Jejich zkušenosti a entuziasmus nás moc oslovili a proto jsme se rozhodli spojit,” popisuje změnu Vladimír Dolejš, produkční TEDxPragueCountdown. Letošní konference, nesoucí titul Future of Power, má za cíl rozšířit si obzory v zásadních otázkách individuální lidské síly a společenské moci.

Síla a moc. Hlavní téma TEDx talků

TEDxPragueCountdown si pokládá tři základní otázky: Jak se v současné transformující společnosti mění mocenská dynamika? Co potřebujeme k tomu, abychom vytvořili společnost skutečně silných lidí? Kde hledat zdroj vnitřní síly a jak vzít zodpovědnost za změny do vlastních rukou?

Rozvíjet diskuzi i tyto otázky budou odborníci z různých společensko-vědních odvětví. Budou inspirovat nejen svou odbornou praxí, ale i osobními příběhy. Návštěvníci se tak například setkají se slovenskou modelkou Liberty Blake Simon, která se podělí o svůj příběh, odvahu překročit dogma a cestu k dokonalé proměně. V současné době je jedním z výrazných hlasů na Slovensku, které se aktivně podílí na prosazování práv queer komunity. Mladá klimatická aktivistka Klára Bělíčková se zabývá problematikou bankovnictví a pojišťování fosilního průmyslu a kampaněmi, které se zaměřují na demokracii, transparentnost a problematiku napojenou na velké korporátní firmy. Studuje poslední ročník gymnázia a společně s Hugo Wiesnerem moderuje podcast Moshpit zaměřený na témata generace Z. Miroslav Bárta je uznávaný egyptolog a archeolog a také jediný Čech, který je členem Americké Akademie umění a věd. Svůj výzkum zaměřuje na vývoj civilizace a ve své řeči představí civilizaci od dávné minulosti po dnešek a zdůrazní, jakou silou disponuje naše moderní civilizace tak, aby nezanikla jako ty ostatní. Transformační kouč Zdeněk Štěpánek v roce 2006 založil AKADEMII LIBCHAVY, ta dnes patří k uznávaným rozvojovým centrům pro firmy, školy, jednotlivce a profesionály. S publikem se chce podělit o myšlenky o moci a síle společnosti, leadershipu a hodnotách, na kterých staví i on sám. Soňa Holúbková je slovenská psycholožka a sociální inovátorka, která svůj život zasvětila sociální inkluzi. Její talk bude sdílením vlastního příběhu a vnitřní síle jít skrz mocenské a systémové struktury, změnit je a lidem s postižením zvýšit kvalitu života i jeho plnohodnotné naplnění. Politička a koučka Jasna Flamiková bude hovořit o ženských hodnotách v politice a jak tyto hodnoty v takovém prostředí prosadit. Konzultant v oblasti AI technologií, Patrik Meliš-Čuga, představí možnosti budoucnosti s využitím síly AI technologií a jaký společenský, etický a environmentální pozitivní dopad tyto technologie mohou mít v oblasti průmyslu.

Další řečníky, kterých bude celkem osm, představí pořadatelé v průběhu května. Konferencí provedou moderátoři a koučové Radoslav Pittner a Martin Vasquez.

Konference v prostředí nadčasové budovy kampusu ČSOB architektů Chalupových

Program konference s prostorem pro diskusi bude veden česky, slovensky i anglicky. Tlumočnická služba bude k dispozici po celou dobu konference, která je tak english speaking friendly. Celodenní vstupenky na kompletní program jsou nyní k dostání za early-bird cenu 1190 Kč (pro seniory a studenty za 1090 Kč), a to v omezeném počtu 15ks, po jejich vyprodání bude cena vstupenky 1390 Kč. Účastníci konference nasytí svou zvědavost, rozšíří si obzory a poslechnou názory odborníků z mnoha odvětví, připraven je pro ně navíc kulturní program. Prostor bude také pro diskuzi a networking publika s řečníky a sloty pro oddech a relaxaci. Vstupenka rovněž zahrnuje rostlinné občerstvení, kávu, nápoje a snacky po celou dobu programu.

TEDxPragueCountdown 2024 je celodenní konferencí, kde se setkávají odborníci z oblasti environmentalistiky, historie, umělé inteligence, vzdělávání, sociologie a dalších společensko-vědních oborů. Cílem konference je sdílet témata hodna šíření, rozpoutat diskuzi, propojovat a inspirovat. Akce je otevřena široké veřejnosti, která má zájem o aktuální stav společnosti i naši společnou budoucnost.

TED (Technology, Entertainment & Design) je globální nadace věnovaná „myšlenkám hodným šíření”, působí od roku 1984. TEDxPragueCountdown staví na principu světoznámé konference díky licenci, kterou TED organizátorům bezplatně uděluje. TEDx si klade za cíl sdílet myšlenky hodné šíření, rozpoutávat debatu, propojovat, inspirovat a informovat v rámci lokální komunity. Písmeno „x“ v názvu konference vyjadřuje nezávislost lokálně organizovaných setkání, které nabízejí prostor místním řečníkům.

TEDxPragueCountdown

8. června 2024

Nadčasová udržitelná budova ČSOB, Výmolova 353, 150 00 Praha 5

Vstupenky je možné zakoupit na platformě GoOut.net

Více informací najdete také na webu akce:

WEB | www.texpraguecountdown.cz

Rozhovor

30.5.2024 14:00

O akci si budeme povídat ve čtvrtek 30. května ve 14 hodin. Našimi hosty budou za organizátory Vladimír Dolejš a Mayka Dolejš.

reklama
reklama
reklama