Článek Rozhovor

THE BLACK ANGELS V ROXY

Psychedelické dobrodružství může být barevné i potemnělé zároveň, do Prahy přijíždí The Black Angels

O kapele The Black Angels leccos prozradí už její původ a taky podle čeho si zvolila své jméno. V texaském Austinu se rockové psychedelii nadmíru daří a Black Angels, kteří se pojmenovali podle písničky ikonických Velvet Underground, jsou předním reprezentantem této vlny. Do Prahy přijedou představit zbrusu nové album Wilderness of Mirrors, které už sbírá nadšené ohlasy. „Triumfální deska o světě, který jde do háje, ale pořád stojí za to o něj bojovat,“ píše server Louder Than War.

The Black Angels svůj temný psychedelický cirkus přivezou do pražského klubu Roxy 9. února 2023. Vstupenky (580 Kč) jsou k dostání na fource.cz a prostřednictvím prodejců GoOut a Ticketmaster.

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis. Harmonické písničky i chytlavé riffy mohou budit dojem čistého eskapismu, kapela ovšem není z těch, které by před problémy současného světa zavíraly oči. „You can be the one who saves yourself / Or you can watch it all go to hell,“ zpívá frontman Alex Maas v jednom z nejsilnějších veršů desky. Vší skepsi navzdory ale Black Angels hrají mimořádně zábavnou hudbu. 

Web událost: https://fource.cz/events/the-black-angels-23/

FB událost: https://www.facebook.com/events/407168678232114

Rozhovor

9.2.2023 14:00

S The Black Angels si budeme povídat ve čtvrtek 9. února ve 14 hodin.

reklama
reklama
reklama