Článek Soutěž

THE EX 21.3. V KASÁRNÁCH KARLÍN

To, že holandská skupina The Ex bývá označována za “post rockovou” či spojována s punkovými kořeny nebo experimentální scénou, může být zavádějící: podstatné je, že tato výjimečná sestava představuje stálici a kvalitu napříč hudebními žánry, nezávislou na dobových trendech.

Výčet jmen, s nimiž The Ex spolupracovali, připomíná encyklopedii Who-Is-Who posledního čtvrt století: Sonic Youth, Tortoise, Tom Cora, Chumbawamba, John Cale Band, Shellac, Fugazi, John Butcher, Ken Wandermark a další. Tento úctyhodný seznam ještě rozšířili hudebníci world music: malijský hráč na koru Djibril Diabate, Konono No.1 z Konga, kurdský hráč na saz Brader Musuki a řada etiopských umělců. Mezi nejvýznamnější z nich patří společný projekt The EX a veterána etiopské hudební scény, saxofonisty Getachewa Mekurii.

The EX jsou průkopníky DIY kultury.

Od svého vzniku vydala kapela 29 řadových alb a odehrála víc než 1900 koncertů po celém světě, nahrávala hudbu k filmům a modernímu tanci, pořádají vlastní festivaly atd. Některá řadová alba natočil a produkoval legendární Steve Albini. The Ex vydávají alba na své vlastní značce EX records, vedle toho má kytarista Terrie label Terp Records a zpěvák Arnold label Makkum records.

21.3. Kasárna Karlín 19:30 hodin

Line up:

TERRIE HESSELS – kytara

ARNOLD DE BOER – zpěv, kytara

ANDY MOOR – kytara

KATHERINA BORNEFELD – bicí, zpěv

Support:

LENA HESSELS (NL)

Soutěž

V útery 19.3. můžete soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama