Článek Soutěž

THE LONGEST JOHNS VYSTOUPÍ 22.2. V ROCK CAFÉ

„Na stylu sea shanty je něco magického. Námořnické písničky ze 17. století pobláznily celý svět. Staré halekačky, kterými námořníci zaháněli nudu při plavbách, ale také se jimi dorozumívali se členy posádky během noci nebo je využívali pro koordinaci pohybů při tahání lan a zvedání plachet, se v posledních letech staly oblíbeným hudebním stylem. A tři bristolští kamarádi, kteří se dosud scházeli v levných hospodách, se ocitli na největších hudebních festivalech.“

Řeč je o kapele The Longest Johns, jež v roce 2021 zabodovala svou verzí písně Wellerman a naskočila na vlnu sea shanty zaplavující v té době TikTok. Z okrajového stylu se stal trend šířící se mezi mladou generací po celém světě. A The Longest Johns se stejně náhle stali kapelou s miliony sledujících. Po mnoha letech hraní jen tak pro zábavu trojice muzikantů vylétla na přední místa britských hitparád a skladba Wellerman se stala jednou z nejstreamovanějších skladeb na Spotify ve Spojených státech. Vedle sea shanty a folkové klasiky nabízí The Longest Johns také autorské skladby s příběhy o moři, ztracených lodích a námořnících.

Energii a kouzlo společného zpívání předvedla kapela také na Colours Of Ostrava 2023. Euforické tleskání, dupaní a unisono zpěv publika strhly i návštěvníky, kteří námořnické písničky neznají. 

Soutěž

Ve středu 21.2. můžete soutěžit o dvě vstupenky na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama