Článek Rozhovor

THE TCHENDOS SLAVÍ 25 LET KONCERTEM V LUCERNA MUSIC BARU

THE TCHENDOS – legendy pražské klubové scény

Jsou synonymem pro hédonistickou Prahu devadesátých let: nejenže byli u všeho zásadního, co se v pražských klubech šustlo – sami celou scénu významně utvářeli! Ať už jako dýdžejové či promotéři prvních bájných house parties, nebo jako klasické postavičky z prvních tanečních klubů.

The Tchendos během své dvacetileté existence udělali ohromný hudební krok kupředu. Od recesistické breakbeatové úderky o jednom sampleru a dětské midiklávesnici k plnohodnotnému koncertnímu ansámblu, který klubové publikum baví rozjetou show. Ale nejen to: bere si také na paškál dnešní „issues“, jako jsou politický marast, rasismus či xenofobie. A vždycky bez servítek. Ne nadarmo se v současnosti o The Tchendos mluví jako o skutečných nástupcích československého undergroundu!

The Tchendos vznikají v roce 1996 jako duo DJs Ottomana a Wokurky. Po krátké době se přidávájí Kejda a Pete Kreff. Postupně dělají remixy pro kapely jako Extasy of St. Theresa, Ohm Square, Priessnitz nebo Vanessa. Skladba „Doup Maglajz“ má své čelní místo ve filmu Samotáři (vzpomínáte na psychedelickou scénu, kdy se pojídají spacecakes?!). Na jaře 2008 konečně vychází debutová deska Kill Death. V roce 2010 The Tchendos začínají koncertovat a vystupují mimo jiné na oslavách dvacátého výročí Radia 1. V roce 2015 jsou hosty Krištofa Kintery na vernisáži v rotterdamské Kunsthal. V roce 2019 vítězí v celoroční československé hitparádě Radia 1, Velká sedma, se kladbou Paranoia, na které spolupracovali s legendárním Tony Ducháčkem z kapely Garáž. 13 listopadu slaví 25 let v LMB, kde zahrají několik nových věcí z připravovaného alba, které by mělo vyjít na jaře roku 2023: Současnými členy kapely jsou Kejda, Pete Kreff, Flowe, Karel IV., O’Corcho a Wokurka. 

The Tchendos jsou kultovní hrdinové, kteří definovali pražskou porevoluční klubovou scénu. Jestli víte, o čem je řeč, anebo byste to vědět chtěli, nesmíte jejich vystoupení propásnout. Proběhne v neděli 13. listopadu v Lucerna Music Baru. Více info zde.

Rozhovor

S The Tchendos si budeme povídat ve čtvrtek 10.11. v 17 hodin.

reklama
reklama
reklama