Článek

THE WAR ON DRUGS VE FORU KARLÍN

D Smack U Promotion & Red Triangle uvádějí

The War On Drugs

13. 6. 2023, doors 19:00

Forum Karlín, Praha

Vstupenky za 1190 Kč + poplatky v síti Ticketmaster:

https://www.ticketmaster.cz/event/the-war-on-drugs-vstupenky/45755

DRŽITELÉ GRAMMY THE WAR ON DRUGS PŘIJEDOU V ČERVNU DO PRAHY

Americká rocková kapela The War On Drugs představí v úterý 13. června 2023 v pražském Foru Karlín své aktuální album I Don’t Live Here Anymore. Za předchozí album A Deeper Understanding získali v roce 2018 Grammy za Nejlepší rockové album a nominaci v BRIT Award na Zahraniční skupinu roku. Vstupenky za 1190 Kč + poplatky pořídíte v síti Ticketmaster https://www.ticketmaster.cz/event/the-war-on-drugs-vstupenky/45755

The War On Drugs se postupně stali jedním z největších rock and rollových syntetiků tohoto století, kteří odstranili propast mezi undergroundem a mainstreamem. Natáčejí desky, na kterých se střetává rozlámaná minulost se sjednocenou a pohlcující přítomností.  

Časopis The New Yorker skupinu nazval „nejlepší americkou rockovou kapelou tohoto desetiletí“, jejich album A Deeper Understanding v roce 2018 získalo Grammy za Nejlepší rockové album a skupina byla nominovaná v BRIT Award na Zahraniční skupinu roku. V roce 2020 vydali živé album Live Drugs, na kterém se objevila I jejich průlomová píseň Lost In The Dream z roku 2014. 

Jejich páté studiové album I Don’t Live Here Anymore koprodukovali leader kapely Adam Granduciel a Shawn Everett. Deska se objevila v čele mnoha výročních žebříčků roku 2021 a získala i druhou nominaci v BRIT Award. The War On Drugs oslavili vydání alba koncertem v Madison Square Garden. 

Práce na albu Granduciela stmelila s jeho spoluhráči v kapele víc než kdy jindy. „Připomnělo mi to všechno, co na hudbě miluji,“ říká, „spolupráci se svými přáteli a možnost nechat každého z nich zazářit.“

Jádro The War On Drugs tvoří Granduciel, basák Dave Hartley a multiintrumentalista Anthony LaMarca. V březnu 2018 se tahle trojka přesunula do New Yorku, kde jamovali, zkoušeli demonahrávky a utužovali své přátelství. Tyto sessions byly velmi úspěšné a plodné – tak vznikly nejvýraznější a nejchytlavější písničky na rodící se album.  Po třech letech a nahrávání v několika slavných studiích – Electric Lady v Greenwich Village a Electro-Vox v Hollywoodu – bylo album počátkem roku 2021 hotové. Deska vyšla 29. října 2021 na labelu Atlantic. Skupinu doplnili klávesák Robbie Bennett, bubeník Charlie Hall a saxofonista Jon Natchez. Prvním singlem z alba I Don’t Live Here Anymore se stala písnička Living Proof.

FB událost: https://www.facebook.com/events/805189450752895

Ticket link: https://www.ticketmaster.cz/event/the-war-on-drugs-vstupenky/45755

reklama
reklama
reklama