Rozhovor

TOLSTOYS, GOOD TIMES ONLY a FICTURE V AKROPOLI

Další koncert ze série PULZ v Paláci Akropolis. V sobotu 29. října se představí kapely TOLSTOYS, GOOD TIMES ONLY a FICTURE

Propojování žánrů, přístupů i států. V rámci koncertní série PULZ se v Paláci Akropolis ve spolupráci s Liveurope představí hudebníci ze tří zemí Evropy. Přední slovenskou kapelu Tolstoys doplní česká skupina Good Times Only a maďarský producent Ficture.

Tolstoys /SK

„Fialky už kvitnú, uvar z nich omamný čaj,“ zpívá Ela Tolstová v písni Chýbanie. Objevila se na letošní desce kapely Tolstoys, která vyšla pod názvem Mirror Me koncem února. Její poetické texty a chytlavé melodie však fungují v jakémkoliv ročním období. Slovenská skupina svůj aktuální materiál i starší tvorbu představí v pětičlenné sestavě ve Velkém sále Paláce Akropolis. Hravé instrumentace, zpěvné refrény a čirá radost z muziky pohromadě ožijí v plné kráse.

Good Times Only /CZ

Čtyři kámoši, vítězové soutěže Startér a nejstylovější pražský boyband. To všechno jsou Good Times Only. Svou debutovou deskou Pěkný chvíle v roce 2020 dokázali, že patří mezi osobité tuzemské indie kapely, která při tvorbě dbá na všechny aspekty. Od zvuku a vizuálů přes konceptuální videoklipy až po české texty plné generačních i osobních zpovědí. Filip Černý, Zdeněk Prokopec, Kryštof Volkman a Matěj Bouda v Paláci Akropolis představí také čerstvý singl Z0NA100.

Ficture /HU

Zavřít oči a nechat se unést. Maďarský producent a bubeník Ficture vás vezme do vlastního vesmíru. Kombinace syntezátorů a živých bicích v jeho podání otevírají pomyslnou bránu do říše fantazie. České publikum se o tom mohlo naživo přesvědčit například v rámci festivalu Okolojeles, kde Gábor Tokár vystoupil jako headliner. Tentokrát se postará o završení večera v prostorách Malé scény, kde zazní i materiál z jeho chystaného alba.

Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.

Koncert je podporován platformou Liveurope: první celoevropská iniciativou podporující koncertní kluby v úsilí o propagaci začínajících evropských umělců.

Liveurope je spolufinancována programem Creative Europe Evropské unie.

Vstupenky: https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=35539&no=62&page_id=42027

Rozhovor

28.10.2022 17:00

Na Radiu 1 si budeme povídat s kapelou Good Times Only

reklama
reklama
reklama