Článek Rozhovor Soutěž

TRENTEMØLLER SE VRACÍ DO ROXY S KAPELOU

Memoria Anderse Trentemøllera jako by vzniklo souhrou inspirace, náhody a možná i trochu nadpřirozena. Dánský muzikant, producent a skladatel Trentemøller se vypravil na cestu představit nové album, které vydal na svém labelu In My Room Alongside na začátku roku 2022. V rámci aktuálního turné zavítá i do Roxy.

Jak už je u Trentemøller zvykem, jedná se o kombinaci neuvěřitelné melodické harmonie, která je tak specifická pro celou jeho tvorbu. Střídá světlo a tmu, pronikavý chlad a uklidňující pocit vřelosti. Novinka je introspektivní, místy plná života. Zní důvěrně známě, ale kouzlo tentokrát spočívá v aranžmá, v orchestraci napětí a klidu.

„Mám rád hudbu, která vás překvapí a odhalí to, co jste zpočátku nechápali,” říká Trentemøller. „Paměť je pro každého z nás zásadní. I v hudbě lze vysledovat vlivy toho, co poslouchám teď, a toho, co jsem poslouchal, když jsem byl teenager. Často se stává, že vám to, co posloucháte v mládí, utkví v paměti víc než to, co posloucháte nyní,” dodává k tématu alba, které chtěl mít plně pod kontrolou. Podepsán je tak pod hudbou a texty, produkcí i mixem.

Album Memoria provází zpěvem jeho partnerka Lisbet Fritze. Jde o nahrávku plnou textur, naděje a atmosféry, jimiž Roxy obklopí ve středu 30/11.

Nadcházející akce v ROXY Prague:
26/11  ➔ Eli Brown
30/11  Trentemøller
2/12    ➔ Kander
7/12    ➔ My kind of Santa: Rest, Martin Matys, We Are Domi, The Silver Spoon
10/12  ➔ PSH live band
16/12  ➔ Gorgon City
31/12  ➔ New Year’s Eve: Avatar

10/2    ➔ Andy C
9/3      ➔ Mezerg
20/3    ➔ Lola Marsh
TBA     ➔  Monika Kruse

Rozhovor

29.11.2022 14:00

S Trentemøller si budeme povídat v úterý 29. listopadu ve 14:00.

Soutěž

V úterý 29.11. budeme soutěžit o dva vstupy na koncert.

Telefonní číslo do studia je 210 323 919. Cenu získá ten, kdo se jako první dovolá se správnou odpovědí.

Herní řád →
reklama
reklama
reklama